První impulzy vzešly z italského studentského a nonkonforního hnutí po roce 1968. Politicky angažovaní mladí umělci se v zahraničí seznámili se současnými mexickými a chilskými nástěnnými malbami a převzali jejich španělské označení murales.

Murales mají různé motivy

Murales mají různé motivy

Za témata maleb si umělci vybírali sardinské hnutí za autonomii, rostoucí protest proti výprodeji Sardinie do rukou armády a turistických koncernů, ale také sardinskou historii, svět malých a utlačovaných, tvrdé střety mezi panstvem a služebnictvem pasteveckých vesnicích.

Zajímavé murrales ve městě Fonni

Zajímavé murrales ve městě Fonni

Texty nástěnných výtvorů promlouvají srozumitelně a jasně domácí sardinštinou. Stěny domů ve městech San Sperate, Serramanna, Villagrande Strisaili, Oliena a Orgosolo se v krátké době proměnily na obrázkové příběhy o strastiplné sardinské minulosti s nadějí na lepší, ale v každém případě sardinskou budoucnost. Na nástěnných malbách pracovali vedle profesionálních umělců také amatéři, avšak většina maleb je dnes už vybledlá, pomalu odprýskává a stává se historií.

Murales

Murales

Malby Murales jsou zajímavou součástí Sardínie a jejího života, tak až na nějakou na své cestě po tomto ostrově narazíte, vzpomeňte si, že se nejedná jen o něco obyčejného.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Hledáte zájezdy do Itálie? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Itálie, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.