Pod Kapitolem na náměstí Piazza Venezia stojí památník Viktora Emanuela II. (Monumento Vittorio Emanuele), prvního krále sjednocené Itálie. Stavba z bílého mramoru vznikla v období mezi roky 1885 – 1911.  Památník je 70 metrů vysoký, 135 metrů široký a 130 metrů dlouhý. Na podstavci se nachází  Maccagninovy reliéfy představující přední italská města. Další sochy umístěné nad sloupy znázorňují italské regiony. Součástí památníku je hrob neznámého vojína. Z památníku se naskýtá nádherný pohled na Řím.

Památník Viktora Emanuela II. (Monumento Vittorio Emanuele)

Památník Viktora Emanuela II. (Monumento Vittorio Emanuele)

Na stavbě, kterou Italové posměšně nazývají „Psací stroj“, si můžete všimnout několik soch, z nichž nejvýznamnější je socha Říma, ke které zleva vede průvod na oslavu práce a zprava průvod lásky k vlasti.

Uvnitř památníku se nalézá Museo Centrale del Risogimento, které nás seznámí s historií sjednocování Itálie. Uprostřed komplexu stojí jezdecká socha Viktora Emanuela II.

U památníku Viktora Emanuela II.

U památníku Viktora Emanuela II.

V levém křídle památníku objevíte Muzeum standard ozbrojených sil (Sacrario Bandiere Forze Armate). Jsou v něm vystaveny vojenské standarty a torpédový člun M.A.S z první světové války.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Památník Viktora Emanuela II. (Monumento Vittorio Emanuele)

Zaujal vás náš článek o destinaci Památník Viktora Emanuela II. (Monumento Vittorio Emanuele) v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Památník Viktora Emanuela II. (Monumento Vittorio Emanuele) nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!