Centrální částí Kapitolu, jednomu z pahorků města Řím, je Kapitolské náměstí (Piazza del Campidoglio), na které se dostaneme po schodech z ulice Via del Teatro di Marcello. Uprostřed náměstí stála jezdecká socha císaře Marka Aurelia – dnes se nalézá v muzeu.

Kapitolské náměstí (Piazza del Campidoglio)

Kapitolské náměstí (Piazza del Campidoglio)

Je to jedna z mála antických soch, které se z té doby dochovaly. Jedná se o velkou bronzovou sochu císaře Aurelia v póze, kdy promlouvá k davu. Ve středověku byla omylem považována za sochu prvního křesťanského císaře Konstantina. Tomuto omylu vděčíme, že nebyla roztavena jako většina starořímských pohanských soch. Původně byla socha vztyčena před Lateránským palácem, odkud ji Michelangelo, jenž navrhl její podstavec, roku 1538 přemístil doprostřed náměstí. Od dob renesance byla modelem, jímž se inspirovalo mnoho tvůrců jezdeckých soch.

Jezdecká socha císaře Marka Aurelia

Jezdecká socha císaře Marka Aurelia

Znečištěný vzduch a hlavně výfukové plyny automobilů dokázaly, co nedokázala staletí. Socha byla poškozena a musela být restaurována.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kapitolské náměstí (Piazza del Campidoglio)

Dovolená Kapitolské náměstí (Piazza del Campidoglio) je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Kapitolské náměstí (Piazza del Campidoglio) a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!