Rodina Scipiových patřila k nejváženějším rodinám starého Říma. Její příslušníci zastávali důležité veřejné funkce, obzvláště ve 3. a 2. století před naším letopočtem. Hrobka Scipiových leží v parku, pojmenovaném po této rodině. Jako první zde byl pochován roku 298 před naším letopočtem konzul Cornelius Scipio Barbatus. Jeho sarkofág se nyní nachází ve vatikánských muzeích.

Scipiovci se vyznamenali především v punských válkách.

Hrobka Scipiových (Sepulcrum Scipionum)

Hrobka Scipiových (Sepulcrum Scipionum)

Historie rodiny Scipiových

Publius Cornelius Scipio byl poražený Hannibalem. Se svým bratrem Gnacem bojoval v Hispánii, kde v roce 211 oba padli. Jeho syn Publius Cornelius Scipio, zvaný Maior, dostal v roce 210 vrchní velení v Hispánii. Karthágiňany ze země vyhnal a pronásledoval je až na africké území, kde je porazil. Za toto vítězství, kterým skončila druhá punská válka, dostal čestné jméno Africanus.

V bitvě u Magnésie v roce 190 před naším letopočtem porazil syrského krále Antiocha.

Uvnitř hrobky Scipiových (Sepulcrum Scipionum)

Uvnitř hrobky Scipiových (Sepulcrum Scipionum)

Další důležitou postavou byl adoptovaný syn rodiny Publius Cornelius Scipio Aemilianus, syn Lucia Aemilia Paulla. V roce 160 před naším letopočtem porazil se svým otcem makedonského krále Persea. V roce 146 před naším letopočtem zbořil Kartágo a tím vítězně ukončil třetí punskou válku.

V boji proti hispánským Keltiberům dobyl město Numantie, které po deset let vzdorovalo římské nadvládě. Od té doby byl nazýván Publius Cornelius Scipio Aemilianus Africanus Minor Numantimus. Byl velkým obdivovatelem a ctitelem řecké vzdělanosti. Patřil spolu se svým otcem do kruhu římských filhellénů, kteří spojovali římský charakter s jemností řecké kultury.

Ve vnitrostátní politice byl známým odpůrcem tribuna Tiberia Graccha, jehož revoluční snahu o spravedlivější rozdělení pozemků rozhodně odmítal.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Hrobka Scipiových (Sepulcrum Scipionum)

Dovolená Hrobka Scipiových (Sepulcrum Scipionum) je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Hrobka Scipiových (Sepulcrum Scipionum) a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!