Vatikánská muzea jsou součástí komplexu budov Apoštolského paláce, což je jedna z nejvýznamnějších památek a staveb nejen Vatikánu a Říma, ale celé Itálie a troufnu si říci i celého světa.

Vatikánská muzea

Vatikánská muzea

Jedná se o skutečně rozsáhlé sbírky umění, jejichž prohlídka vám zabere mnoho hodin. Narazíte zde však na ta nejvýznamnější díla, která je možné vidět jednoduše na jednom místě.

Známé spirálové schodiště ve vatikánském muzeu

Známé spirálové schodiště ve vatikánském muzeu

Ostatně už samotné prostory vatikánských muzeí jsou skvostné a mají naprosto neuvěřitelnou výzdobu.

Výzdoba vatikánských muzeí je úchvatná

Praktické rady

Vstupenka do muzeí Vatikánu

Vatikánská muzea mají sice každou poslední neděli v měsíci volný vstup, v tento den je však o prohlídku velký zájem. Je třeba, aby návštěvník přišel nejméně jednu hodinu před začátkem otevírací doby (8:45 – 13:00), protože pak se může stát, že ani po několikahodinovém čekání nebude vpuštěn dovnitř. Navíc je v muzeích takový nával, že stojí za zvážení, zda si raději zakoupit vstupné a navštívit je v jiný den.

Několikahodinová fronta do vatikánských muzeí

Několikahodinová fronta do vatikánských muzeí

Pokud mohu něco doporučit, opravdu si přivstaňte a vyražte se postavit do řady alespoň onu hodinu dopředu. Už tak s největší pravděpodobností budete muset vystát možná i hodinovou frontu, ale aspoň se na vás dostane. Nepočítejte ani s tím, že ve špatném počasí fronty nebudou – budou, tohle je Vatikán!

Délka a náročnost prohlídky Vatikánských muzeí

Nebudu vám lhát – prohlédnout si celou sbírku vatikánských muzeí během jediného dne, je v podstatě nemožné. Dá se to tady rychle proběhnout a podívat se na největší „taháky“, což bych asi většina z nás i doporučil. I tak je to docela náročný program a počítejte s tím, že vám zabere většinu dne. Chcete-li, podívejte se na náš popis prohlídky Apoštolského paláce.

Pokud jste však milovník umění a historie a vatikánské sbírky jsou vaším hlavním cílem v Římě, pak si na prohlídku vyhraďte nejlépe několik dní.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vatikánská muzea

Dovolená v destinaci Vatikánská muzea? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!