Národní park Pollino zabírá plochu 192 565 hektarů. Je největším národním parkem v celé Itálii. Zasahuje na území regionu Kalábrie a Basilicata a provincií Cesenza, Matera a Potenza. Nachází se zde čtyři přírodní rezervace a protéká tudy více jak 10 vodních toků. Nejvyšší horou je Serra Dolcedorme s nadmořskou výškou 2267 metrů. Jsou zde k vidění nádherné přírodní scenérie. Pěší turisté najdou vynikající túry. Nejčastějším cílem je vrchol Monte Pollino.

Národní park Pollino

Národní park Pollino

Žije zde obrovské množství vzácných a chráněných živočichů. Z chráněných rostlin a živočichů se zde daří především tesříku alpskému, okáči jihoitalskému, pavouku snovačce, mločíku brýlovému, žábronožce, želvě bahenní, či vydře říční. Obdivovat můžete také typický jihoitalský styl života místních lidí.

V obcích, které spadají do oblasti národního parku, se udržují lidové tradice.

Můžete se vydat na návštěvu 32 kilometry dlouhé soutěsky říčky Raganello s četnými vodopády. V městečku Cerchiara spatříte ve skále vytesaný klášter Madonna delle Armi. V nedalekých jeskyních objevíte pramen sirnaté termální vody.

Treky v parku Pollino

Treky v parku Pollino

Hrad Corigliano patří k nejkrásnějším a nejzachovalejším památkám jižní Itálie. Nechal ho v letech 1064 – 1080 vybudovat normanský vojevůdce Roberto il Guiscardo jako součást ochranné linie Itálie. Narodil se zde roku 1354 Karel II., král neapolský. V květnu 1932 tu pobýval poslední italský král Umberto di Savoia se svou ženou. Zrcadlový sál, jenž je nejzajímavější součástí hradu, je zdoben lustrem z českého křišťálu.

Návštěva Národního parku Pollino se doporučuje zejména v jarním a podzimním období.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Pollino

Dovolená Národní park Pollino je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Pollino a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!