Národní park Dolomiti Bellunesi byl založen v roce 1993 v oblasti Veneto. Díky kombinaci teplejšího podnebí a alpského vysokohorského prostředí se zde nachází oblast s mimořádným přírodním přínosem. Oblast 320km2 je domovem několika desítek vzácných rostlin – endemitů. Z živočišné říše zde najdeme např. kamzíky, jeleny i lišky.

Národní park Dolomiti Bellunesi

Národní park Dolomiti Bellunesi

Unikátnost dokládá i geologická rozmanitost. Jižní oblasti jsou plné sedimentů, které jsou památkou na prehistorické moře. Vyšší oblasti jsou tvořeny krystalickými vrstvami, vápencem, ale také starobylými metamorfními horninami.

To vše jsou důvody, proč je Národní park Dolomiti Bellunesi turisticky velmi atraktivní a vyhledávaný. Množství horských tras nabízí mnoho variant, ze kterých si vybere nejen rodina s dětmi, ale i nároční turisté.
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Dolomiti Bellunesi

Zaujal vás náš článek o destinaci Národní park Dolomiti Bellunesi v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Národní park Dolomiti Bellunesi nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!