Potenza je hlavní město regionu Basilicata. Je nejvýše položeným hlavním městem provincií v Itálii. Hlavní a nejrušnější ulice nese název Via Pretoria, částí této ulice je pěší zóna.

Historické centrum města se nalézá na vrcholku pahorku, jeho modernější části sestupují do okolních údolí.

Potenza

Potenza

Nejkrásnější bývá Potenza na konci května při městských oslavách. Každoročně se zde totiž koná známá Sfilata dei Turchi. Městem procházejí obyvatelé v dobových kostýmech. Následující den se oslavuje patron města sv. Gerard.

K hlavním památkám patří především katedrála sv. Gerarda. Stojí na nejvyšším místě historického centra města. Katedrála je spojením vnitřní antické architektury s vnější moderní neoklasicistickou architekturou.

Katedrála sv. Gerarda ve městě Potenza

Katedrála sv. Gerarda ve městě Potenza

Za pozornost stojí tako zbytky středověkého hradu na náměstí Piazza Beato Bonaventura s věží Torre Guevara.

Věž Torre Guevara

Věž Torre Guevara

Po hlavní silnici severně od Potenzy směrem do Foggie uvidíte impozantní hrad Castel Lagopesole. Je to poslední z hradů, jenž nechal v první polovině 13. století postavit císař Fridrich II., ten však zemřel ještě před jeho dostavbou.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Potenza

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Potenza? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Potenza nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!