Město Metaponto bylo založeno v oblasti dnešního italského regionu Basilicata achájskými Řeky pod názvem Metapontion po skončení jónských válek v 7. století před naším letopočtem. Město prošlo pestrou minulostí a díky tomu zde můžeme najít řadu zajímavých historických památek. Město neleží přímo u moře, ale jeho součástí je nedaleké Metaponto Lido, což je přímořská „část“ města, která slouží jako plážové letovisko .

Antické památky v Metaponto

Antické památky v Metaponto

Zajímavosti v Metaponto

Ve městě se rozkládá archeologický park s pozůstatky několika antických chrámů a dalších ceněných památek. Antické chrámy tu byly zasvěceny bohům starého Řecka jako např. Afrodita, Apollón a Athéna. Nejvýznamnější památkou, připomínající řeckou Akropoli, je chrám Tavole Palatine zasvěcený bohyni Héře.

Nenechte si ujít prohlídku místního středověkého hradu.

Museo Nazionale de Metaponto nebo v Museo Nazionale della Siritide můžete obdivovat předměty a artefakty nalezené během archeologických vykopávek.

Metaponto Lido

Metaponto Lido

V nedalekém Metaponto Lido objevíte překrásné pláže lemované řadou taveren, kaváren a restaurací. Kromě vodních sportů se tu můžete věnovat volejbalu, tenisu, golfu. Je zde bohatý denní i noční život. Ubytování poskytují komfortní hotely nebo menší apartmány. Jedná se o příjemné přímořské letovisko.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Metaponto

Klikněte pro zobrazení nabídky Metaponto: zájezdy nebo Metaponto: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Metaponto!