Uprostřed Tarantského zálivu se na ploše 52 km2 rozkládá městečko Nova Siri. Dělí se na dvě části – historickou část a část pobřežní, jež nese jméno Marina di Nova Siri. Tento koncept je ostatně běžný po celém středomoří – nejprve vznikla vesnička ve vnitrozemí, kde byla chráněná proti nájezdům pirátů atp. S rozvojem rybaření a nutností účastnit se lodního obchodu a zejména pak také s rozvojem cestovního ruchu však bylo nutné vybudovat i přímořskou část, která obvykle nese název Marina či Lido.

Vesnice Nova Siri

Vesnice Nova Siri

Návštěvníci letoviska si mohou užívat koupání, opalování a vodních sportů a také se pokochat památkami starého města. Hodně sem přijíždějí rodiny s dětmi, které hledají hlavně klid a odpočinek. Díky příznivému klimatu je koupání příjemné od května do října. Pláže jsou dlouhé, písečné, pěkně udržované a mírně se svažují do moře. Na pobřeží se někdy tvoří písečné duny.

Marina di Nova Siri

Marina di Nova Siri

V centru města se nachází řada historických staveb. Dominantou je středověký kostel, za prohlídku stojí i místní zámek ze stejného období.

Městečko nabízí také pestré výlety do blízkých kopců. Zavítat můžete do nedalekého Národního parku Monte Polino.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Marina di Nova Siri

Marina di Nova Siri je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Marina di Nova Siri či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)