Porta delle Saline neboli Salt way gate je brána, jež odděluje pěší zónu historického centra města Rappalo od moře. Najdete ji na západním konci nábřeží Vittorio Veneto jako jedinou z původních pěti bran, které zde kdysi stály. Ostatní byly v průběhu staletí postupně zbořeny. Brána je zdobena barokním oltářem, v níž je umístěna kopie slavné ikony Panny Marie z Montallegra.

Porta delle Saline Porta delle Saline

© ViaggiArt, viaggiart.com

Porta delle Saline a další brány města Rappalo

Západní brána stála na počátku Via Mameli. Zbourána byla roku 1874, ovšem i po ní toto místo dodnes místní nazývají „In te Porte“ (mezi dveřmi).

Další branou byla brána Sant´Antonio, která stála vedle dnešní radnice, přes níž lidé mířili na horskou cestu, která je dovedla přes město Fontabuona do Piacenza.

Čtvrtou branou byla Il Molinello neboli Malý mlýn. Svůj název získala díky vodnímu mlýnu, který stál nedaleko řeky San Francesco, dnes naproti hotelu Europa. Vzhledem k tomu, že zabraňovala vstupu do historického centra města a lidé tak byli odříznuti od zdroje vody, byla roku 1810 zbořena.

Poslední z pěti bran, San Francesco, byla postavena na východní straně města. Zbořena byla při stavbě cesty do Chiavari roku 1821.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%



Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!



Dovolená Porta delle Saline

Láká vás Porta delle Saline? Hledáte-li zájezdy do destinace Porta delle Saline, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Porta delle Saline, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.