Staré město Chiavari patří bezesporu k nejkrásnějším historickým souborům na Levantské riviéře. Kdo to neví, toho při procházce po pobřežní ulici lemované monotónní řadou domů jen sotva napadne, že by mohlo být zajímavé zdržet se tu déle.

Chiavari

Chiavari

Přitom jen pár stovek metrů od břehu moře se mezi Piazza Matteotti a Viale Enrico Milo prostírá opravdová síť středověkých uliček a podloubí, jejichž celková délka činí více jak 3 kilometry. Pravoúhlá pravidelnost je pozůstatkem starověkého římského plánování. Pod podloubím se skrývá spousta lákavých obchodů a restaurací.

Ulice městečka Chiavari

Ulice městečka Chiavari

Zajímavosti Chiavari

Palazzo Rocca

Vznešený městský palác Palazzo Rocca, který si roku 1629 nechala postavit šlechtická rodina Costagutů od architekta Bartolomea Bianca, dnes ukrývá obrazárnu.

Palazzo Rocca v Chiavari

Palazzo Rocca v Chiavari

Její prohlídku lze doporučit ani ne tak kvůli vystaveným obrazům jako spíše kvůli stylově vybaveným výstavním prostorám. V přízemí postranního křídla se nachází Museo Archeologico, představující nálezy z předřímské doby.

Kolem paláce se rozkládá pěkný park.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Chiavari

Láká vás Chiavari? Hledáte-li zájezdy do destinace Chiavari, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Chiavari, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.