Kvůli útokům pirátů a epidemii malárie opustili obyvatelé „Lokroi Epizephyrioi“ koncem 8. století své město a hledali nový domov ve vnitrozemí. Letící krahujec (řecky hierax) je údajně zavedl ke skalnímu masivu, na němž pak bylo vystavěno středověké městečko Gerace. Gerace zažilo svůj největší rozkvět za normanské vlády. Z této doby pochází katedrála, největší církevní stavba v Kalábrii.

 

Gerace

Gerace

Se stavbou řeznice koncem 19. století vznikla v blízkosti pobřeží nová městská část Gerace Marina, jež znovu přijala antické jméno Locri. Gerace tak zůstalo ušetřeno moderních staveb. Dodnes si zde návštěvníci mohou vychutnávat procházku jedním z nejhezčích starých italských měst, nerušeni dopravou.

Za prohlídku stojí také bývalá řemeslnická čtvrť Borgatella na úpatí starého města.

Umístění města Gerace je velkolepé

Umístění města Gerace je velkolepé

Na nejvyšším místě se tyčí stále ještě působivé ruiny normanského hradu, odkud se nabízí úchvatný výhled na horské hřebeny.

Dnešní Gerace připomíná živý skanzen tisícileté architektury. Najdete zde kostely a baziliky, městské paláce a církevní rezidence, hradby, malá náměstíčka, kláštery, konventy, brány a věže namačkané na sebe a místy se vzájemně prostupující. Je to město se stovkou kostelů. Každý z nich byl symbolem jiné doby.

Kostel v Gerace

Kostel v Gerace

Zajímavá místa Gerace

Katedrála

Katedrála v Gerace je největší církevní stavba v Kalábrii a byla vysvěcena roku 1045, za vlády štaufské dynastie proběhla rekonstrukce. Do katedrály se vstupuje kryptou ze strany kůru. Antické sloupy v kryptě a v kostele pocházejí z antických chrámů v Locri. V bazilice, jež ani půdorysem ani působivými rozměry neodpovídá ostatním byzantským kostelům, probíhaly až do roku 1480 řecké obřady.

Katedrála v Gerace

Katedrála v Gerace

Teprve až budete stát přímo pod kupolí nad křížením lodí, rozpoznáte typickou techniku byzantských kupolí.

Chiesa di San Francesco

Do kostela sv.Františka (Chiesa di San Francesco) ve městě Gerace se vstupuje bohatě zdobeným postranním portálem, jenž připomíná sicilské kamenické práce ovlivněné islámským uměním. Uvnitř vaši pozornost určitě upoutají oltáře ze 17. století, bohatě zdobené mramorovými intarziemi.

Chiesa di San Francesco

Chiesa di San Francesco

Za hlavním oltářem spatříte náhrobek prince Ruffa, mistrovské dílo z pozdního 14. století, srovnatelné s náhrobkem Filippa Sangineta v Altomonte.

Chiesa di San Giovanello (San Giovanni Crisostomo)

Malý byzantský kostelík Chiesa di San Giovanelo (San Giovanni Crisostomo) pochází z 11. století. Na stěnách se dochovalo několik zbytků fresek.

Chiesa di San Giovanello (San Giovanni Crisostomo)

Chiesa di San Giovanello (San Giovanni Crisostomo)

Byl obnoven ikonostas a opět se zde konají ortodoxní bohoslužby.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Gerace

Láká vás Gerace? Hledáte-li zájezdy do destinace Gerace, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Gerace, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.