Po smrti vůdce Skanderberga roku 1468 nalezlo mnoho Albánců na útěku před Turky útočiště v San Demetrio Corone, které je dodnes jedním z nejdůležitějších albánských centerKalábrii.

San Demetrio Corone

San Demetrio Corone

Roku 1794 sem bylo přeloženo italsko-albánské kněžské kolegium ze San Benedetta Ulana a a jeho učební budova byla zřízena v sousedství San Adriano.

Zajímavosti v San Demetrio Corone

Abbazia di San Adriano (Opatství San Adriano)

Klášter Abbazia di San Adriano byl založen roku 955 sv. Nilem z Rossana, jehož asketické názory by se ovšem sotva shodovaly s bohatstvím současného inventáře.

Abbazia di San Adriano

Abbazia di San Adriano

Od roku 1089 do roku 1106 spadal basiliánský kostel pod benediktinské opatství v La Cava. Fresky a podlažní mozaiky byly umělecky ovlivněny Montecassinem. Fascinující jsou rovněž záhadné obrazy zvířat seskládané z malých barevných mramorových kamínků. Opatství leží kousek za obcí San Demetrio Corone u silnice do Acri.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Demetrio Corone

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace San Demetrio Corone a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci San Demetrio Corone a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!