Městečko Camigliatello Silano v oblasti Sila Grande, je oblíbené vyznavači jak letních tak zimních sportů a je snadno dostupné po dálnici z Crotone i z Cosenzy. Romantičtější je ovšem cesta úzkokolejkou Ferrovie delle Calabrie, která je v Kalábrii velmi oblíbená.

Camigliatello Silano

Camigliatello Silano

Lanovkou můžete vyjet na Monte Curcio (1768 metrů). Lago di Cecita a lesy Fossiaty odtud nejsou daleko. Okolní krajina je skutečně překrásná, samotná vesnice bohužel žádnou nádherou neoplývá.

Krajina u Camigliatello Silano

Krajina u Camigliatello Silano

Zajímavosti Camigliatello Silano

I Giganti della Sila

Z Camigliatello Silano pojedete po staré cestě ke Croce di Magara a odtud podle hnědých ukazatelů do „Giganti della Sila. Poslední kus cesty musíte dojít pěšky. Stezka vás povede zhruba 5 hektarů rozlehlou přírodní rezervací až na malý pahorek.

I Giganti della Sila

I Giganti della Sila

Místo připomíná národní parky USA. Obří stromy, vysoké až 40 metrů, se k jihoitalskému nebi vypínají už přes 350 let a působí skutečně majestátne.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Camigliatello Silano

Dovolená Camigliatello Silano je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Camigliatello Silano a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!