Letovisko Comacchio leží v oblasti Emilia-Romagna na třinácti písčitých ostrůvcích mezi mořem a severní částí laguny, která je součástí přírodní rezervace Valli di Comacchio. Město bylo založeno již v 6. století, kdy bylo velmi významným přístavem.

Comacchio

Comacchio

Díky propracovanému systému kanálů bývá označováno jako „malé Benátky„. Minimálně ony kanály s kouzelnými starými domečky okolo toto slavné město opravdu velice připomínají. Comacchio je proti Benátkám ale přecijen menší a klidnější, takže procházky zde nejsou tak „přelidněné“. Určitě si tady maximálně užijete západy či východy slunce, které na hladině kanálů a fasádách okolních domů vytváří nádherné barvy. Pro fotografy ráj 🙂

S dalším významným přístavem, Porto Garibaldi, je propojen splavným kanálem.

Mezi největší dominanty města patří most Tre Ponti z roku 1634, který spojujíce pět ostrovů dohromady. Každou středu se zde konají trhy, kde seženete vše od ovoce či zeleniny až po oblečení.

Most Tre Ponti v městečku Comacchio

Most Tre Ponti v městečku Comacchio

Jak se do Comacchio dostat

Pokud se rozhodnete pro leteckou dopravu, máte možnost využít letiště v Bologni, Rimini nebo Benátkách. První jmenované je nejblíže, a to zhruba 90 kilometrů.

Autem do letoviska dojedete po dálnici A13 směr Ferrara Sud – Porto Garibaldi.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Comacchio

Dovolená Comacchio je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Comacchio a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!