Třicet pět kilometrů západně od Brindisi se na třech pahorcích rozkládá jedno z nejkrásnějších měst Apulie, jehož domy svítí pohádkově orientální bělostí. Podle toho se Ostuni také přezdívá Bílé město (La Citta Bianca). Žádné jiné město v regionu není tak malebné. Obraz úzkých uliček, strmých schodů a chladných vnitřních dvorů korunuje pozdně gotická katedrála. Staré město s pevností, kulatými věžemi městskými branami vypadá jako za starých časů.

Ostuni

Ostuni

Místo bylo osídleno již v době kamenné. Dnešní město založili Řekové. Po rozpadu Západořímské říše patřilo Ostuni pod správu Lecce, od 14. století pak k Tarantu. V 16. století byly na pobřeží vybudovány obranné věže proti tureckým nájezdům, z nichž Torre Pozzella, Villanova, S. Sabina se dochovaly dodnes.

Centrum Ostuni

Centrum Ostuni

Historické centrum města se rozprostírá na jednom z kopců. Objevíme tu obchůdky se suvenýry, místními produkty, restaurace a kavárny. Na nejvyšším bodě se tyčí katedrála z let 1435 – 1495 a několik paláců.

Dnes zde žije asi 32 tisíc obyvatel.

Zajímavosti Ostuni

Cattedrale di Ostuni

Katedrála města Ostuni byla postavena v 15. století v pozdně gotickém slohu. Má bohatě zdobené průčelí s obrovskou rozetou. Interiér byl v 18. století zbarokizován.

Cattedrale di Ostuni

Cattedrale di Ostuni

Palazzo Vescovile

Biskupský palác Palazzo Vescovile sousedí s katedrálou města Ostuni. Má krásnou lodžií a harmonicky doplňuje náměstí města.

Palazzo Vescovile

Palazzo Vescovile

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ostuni

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Ostuni a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Ostuni a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!