Fasano leží mezi městy Bari, Taranto a Brindisi v oblasti italské Apulie a patří mezi turisty hojně navštěvované oblasti. Lákadlem je nejen spleť úzkých romantických uliček s nádhernými domy v modrobílé barvě, ale především historicky významné centrum města se starobylými kostely, paláci a zříceninami obranných hradeb.

Fasano

Fasano

Co nabízí Fasano

Za prohlídku rozhodně stojí megalitický monument z doby bronzové Tavola dei Paladini, muzeum olivového oleje, svatyně Santa Maria di Pozzo Faceto či dolmeny – jednokomorové megalitické hrobky.

Pláže u letoviska Fasano

Pláže u letoviska Fasano

Jakmile se turisté nabaží historie, klid, pohodu a téměř nedotčenou přírodu najdou na pobřeží, kde je přivítá dlouhá písečná pláž a křišťálové moře. Při procházkách také často narazíte na olivovníky a vinice, kterých je v této oblasti požehnaně. Pokud se rozhodnete vyrazit do města i s dětmi, vezměte je do ZOO Fasanolandia. Jde o největší a první ZOO v safari stylu v celé Itálii, kde uvidíte více než 40 druhů volně pohybujících se zvířat.

ZOO Fasanolandia ZOO Fasanolandia

© Gedeminas777 / Shutterstock.com

Jak se do města Fasano dostat

Z mnoha evropských měst vás aerolinky dopraví buď na letiště v Bari, nebo Brindisi, odkud je to do města necelou hodinku jízdy autem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Fasano

Fasano je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Fasano či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)