Vodopád Sendang Gile tvoří společně s vodopádem Tiu Kelep vodní schody v jednom proudu. Vodopády se nacházejí na úpatí hory Gunung Rinjani, jež je nejvyšší horou indonéského ostrova Lombok, v obci Senaru, asi 2,5 hodiny jízdy od města Mataram. Za mírný vstupní poplatek se můžete kochat 30 metrů vysokým vodopádem Sendang Gile, který je nedaleko vstupu. Cestou projdete také chráněným parkem, který je součástí Národního parku Mt. Rinjani. Vodopád byl pojmenován po princi, který se schoval před lvem, který jej honil, za vodopád.

Vodopád Sendang Gile

Vodopád Sendang Gile

Druhý vodopád, Tiu Kelep, je od Sendang Gile vzdálený asi 45 minut chůze. Připravte se na místy příkré schody či chůzi v příjemně teplé vodě. Kdo zvládne místy nepohodlnou cestu, budě odměněn 45 m vysokým vodopádem, čistým a svěžím vzduchem.

Oba vodopády jsou místními považovány za zázračné. Věří, že dokážou vyléčit spoustu nemocí a jsou lékem na dlouhověkost.

Jak se k vodopádům Sendang Gile dostat

K vodopádům se dostanete dvěma směry. Můžete jet po trase Rembiga-Anyar-Senaru , nebo si vyberte trasu Maratam-Ampenan-Pemenang-Anyar-Senaru. Pokud zvolíte první možnost, můžete se po cestě těšit na spoustu opic sedících kolem cesty nebo hrajících si v korunách stromů v lesích kolem Pusuku. V druhém případě se vám po cestě naskytne nádherný výhled na pláž a oceán.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vodopád Sendang Gile

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Vodopád Sendang Gile? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Vodopád Sendang Gile nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Indonésie, nebudete litovat!