Malá vesnička Tetebatu je pouhé 2 kilometry vzdálená od Národního parku Mt. Rinjani. Je známá opicemi, vodopády a krásnými rýžovými poli, která se kolem ní nachází.

Asi 4 km od ní se totiž nachází Tetebatu Monkey Forest plný makaků, nádherného výhledu a vodopádů. Blízko opičího lesa a jezera je vodopád Tetebatu, který vás ohromí nádherným výhledem.

Rýžová pole u vesnice Tetebatu

Rýžová pole u vesnice Tetebatu

Pokud vás zajímají místní peresehan, tzv. boje s tyčemi, navštivte obec Kotaraja, která je 5 km od Tetebatu. Uvidíte místní obyvatele kmene Sasak, jak bojují s ratanovými tyčemi a ochranou z kůže buvola.

Kromě vesničky doporučujeme navštívit vodopády Air Terjun Jukut blízko Senaru. pro větší pohodlí si najměte průvodce, který okolí velmi dobře zná, jelikož se vám jinak 2 hodinová cesta může neznalostí terénu hodně zkomplikovat.

Tetebatu je známé velkým množstvím makaků

Tetebatu je známé velkým množstvím makaků

Jak se do Tetebatu dostat

Raději než místní dopravu doporučujeme dojet autobusem z Mataramu do Pomotongu, který je 12 km vzdálený od Tetebatu, kde najdete bemo, které vás vezme do Kotaraja a odtud 2 km povozem do Tetebatu.

Jednodušší je ovšem zajistit si taxi, které vás sem zaveze z jakékoli turistické destinace v Lomboku, ovšem počítejte, ze za něj zaplatíte až 500 000 Rp.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Tetebatu

Zaujal vás náš článek o destinaci Tetebatu v Indonésii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Tetebatu nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Indonésii je skvělá volba!