Gunung Rinjani je stále aktivním vulkánem na indonéském ostrově Lombok. Sahá do výšky 3 726 m.n.m., což z ní dělá druhou nejvyšší sopku celé Indonésie. Naposledy byla aktivní v říjnu 2015.

Na základě teorie deskové tektoniky, sopka Gunung Rinjani je jednou z řady sopek postavených v oblasti Malé Sundy díky subdukci indo-australské oceánské desky, která je pod Malými Sundami. Její rozžhavené magma leží v hloubce 165-200 kilometrů.

Gunung Rinjani na ostrově Lombok

Gunung Rinjani na ostrově Lombok

Co nabízí sopka Gunung Rinjani

Na sopku můžete udělat výstup, který není nikterak extrémně náročný (nějakou fyzičku ale samozřejmě potřebovat budete), což je zážitek, který doporučujeme na ostrově Lombok absolvovat. Východ slunce zde je totiž jednoduše řečeno zcela nezapomenutelný!

Kráter sopky Rinjani

Kráter sopky Rinjani

Ve výšce 2 000 m.n.m. najdete nádherné jezero Segara Anak, které je místy i 200 metrů hluboké. Jezero je považováno za nejteplejší vulkanické jezero na světě. Teplota tohoto 11 km2 velkého jezera se pohybuje kolem 22°C, což je v průměru o 8°C více než je běžné u jiných vulkanických jezer. Hinduisté a lidé kmene Sasak považují vulkán a jeho jezero za posvátné, proto zde také probíhají některé jejich tradicí.

Sopka Rinjani dala jméno i stejnojmennému národnímu parku, který se v okolí nachází (nazývá se tedy nečekaně Národní park Mt. Rinjani).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Gunung Rinjani

Láká vás Gunung Rinjani? Hledáte-li zájezdy do destinace Gunung Rinjani, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Gunung Rinjani, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.