Hanalei je okouzlující městečko na severu Kauai. Turisté zde zhlédnou vše od historických míst až k současným uměleckým galeriím. Pořádají se zde pravidelné koncerty s hrou na ukulele.

Hanalei

Hanalei

Na historickém molu Hanalei Pier, postaveném v roce 1892, probíhají setkání místních obyvatel, kteří sem chodí na ryby, zaplavat si a poslechnout hudbu.

Hanalei slouží spoustě lidí jako výchozí bod pro poznávání nádherného severu ostrova Kauai, neboť je odsud blízko na Ke’e beach (tedy začátek pobřeží Na Pali), vyjíždí odsud také lodní výlety do okolí a obecně je zde kompletní turistické zázemí včetně obchodů (oblíbený je především Big Save supermarket), pošty (zavírá ve 4 hodiny odpoledne, mimochodem pohled do ČR vyjde na cirka $1,10, takže nic hrozného), obchůdků s oblečením a suvenýry a třeba také řada restaurací a občerstvení (zkuste shave ice z Hanalei a nebo velice populární Bubba burgers, které jsou proslulé po celém Kauai).

Wai`oli Hui`ia - krásný kostel v Hanalei

Wai`oli Hui`ia – krásný kostel v Hanalei

Hanalei je opravdu krásné městečko s úžasným panoramatem kopců.

Příjezd do městečka je pro mnoho turistů spojen s prvním průjezdem jednosměrných mostů na Havajských ostrovech (více v článku Doprava na Havajských ostrovech) a třeba i s tím spojeným gestem shaka, které vám protijedoucí řidiči možná ukáží, pustíte-li je na jednosměrný most jako první. Na cedulky, které na jednosměrné mosty upozorňují, si dejte pozor. Když se člověk zakouká na okolí krásnou přírodu, nemusí si někdy ani uvědomit, že na takový most vjíždí (a co to může způsobit, je asi jasné 🙂 ).

Hanalei Valley lookout

Cestou do Hanalei se nezapomeňte zastavit na Hanalei Valley lookout, který najdete skoro naproti Princeville Shopping Center (obchody jsou po pravé straně, lookout po levé). Je zde opravdu úžasný výhled na celé údolí Hanalei, které zde budete mít jako na dlani. Do údolí je možné i sjet a prozkoumat zdejší políčka s tarem a jinými plodinami. Toto místo je opravdu překrásné, tak si jej nenechte ujít!

Hanalei Valley

Hanalei Valley

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nejhezčí městečko na Kauai

dne 2015-01-22 19:30:55

Hanalei je bránou do pobřeží Na Pali. Je to poslední město na cestě vedoucí do Haena state parku, kde začíná Kalalau trail a útesy pobřeží Na Pali.
Hanalei je moc hezké město, které leží podél hlavní silnice, která jím prochází. Na jedné straně má pláž, na druhé výhled na kopce uprostřed ostrova. Už cesta sem je moc hezká, sjíždí se po serpentýnách z kopce, ze kterého je na Hanalei moc hezký výhled.
Ve městě najdete vše, co budete potřebovat. Obchody, banky, restaurace, poštu, bary, ubytování... Ceny zde jsou trošku vyšší, ale dají se přežít :-) Největší koncentrace lidí a obchodů je na malém náměstíčku s řadou obchůdků. Mimochodem vyzkoušejte místní shave ice, je skvělý :-) A pokud máte rádi burgry tak Bubba burgers taky doporučuji!Dovolená Hanalei

Láká vás Hanalei? Hledáte-li zájezdy do destinace Hanalei, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Hanalei, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.