Podobně jako ve zbytku USA se i na Havaji setkáte s celou řadou církví, z nichž řadu samozřejmě máme i u nás v ČR a Evropě, ale z nichž některé by u nás s největší pravděpodobností byly považovány za sekty (a to dle mého názoru zcela oprávněně).

Obecně ale platí, že největší počet věřících vykazuje katolická církev a Církev Ježíše Krista svatých posledních dní.

Wai`oli Hui`ia - krásný kostel v Hanalei

Wai`oli Hui`ia – krásný kostel v Hanalei

Rozdělení podle počtu věřících:

  1. křesťanství 28,9%
  2. budhismus 9%
  3.  judaismus 0,8%
  4.  jiné 61,1%

Položka „jiné“ má největší procentuální zastoupení. Zahrnuje všechny ostatní skupiny jako konfucianismus, daoismus, původní havajské náboženství, hinduismus, islám, taktéž agnostiky nebo ateisty.

S různými kostely všelijakých církví (a také s různými skoro bych řekl školícími středisky) se setkáte poměrně často, a to zejména okolo větších měst. Je pravdou, že kostely mají na Havaji moc hezké a některé z nich jsou na opravdu krásných místech (moc se mi líbil, tuším, baptistický kostel nedaleko městečka Kawi na Big islandu).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Havajských ostrovech

Chcete-li koupit dovolenou na Havajské ostrovy, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Havajské ostrovy a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Havajských ostrovech je bezva!