Ostrov Mindoro je ostrovem panenských pláží, korálových zahrad a neporušené přírody. V dřívějších dobách zde těm, kdo na ostrov přišli hrozila téměř jistá smrt. Lovci lebek zde zabili každého vetřelce, jejich hlavy sušili na kůlech u svých domků. Dnes se tu nacházejí moderní turistické resorty a najdete tu i proslulou pláž Coco Beach – s kokosovými palmami. Peklo se tu rázem změnilo v ráj, ve kterém můžete strávit nádhernou  dovolenou.

Pláž Sabang na ostrově Mindoro Pláž Sabang na ostrově Mindoro

© GLORIOUS BEACHES IN THE PHILIPPINES, http://topphilippinebeaches.blogspot.cz

Ostrov Mindoro leží jižně od největšího ostrova Luzon. Dosahuje délky 135 kilometrů a šířky 70 kilometrů. Je vzdálený necelé 3 kilometry od hlavního města Manily. Ostrov Mindoro je rozdělen na dvě části – západní Mindoro Occidnetal a východní Mindoro Oriental. Je to hornatý ostrov pokrytý džunglí. Podél pobřeží se nalézá mnoho krásných bílých písečných pláží. Moře s bohatým podmořských životem láká potápěče a vyznavače šnorchlování. Vybudováno tu bylo několik resortů, potápěčské základny a restaurace.

Vesnice Melgar na ostrově Mindoro

Vesnice Melgar na ostrově Mindoro

Nejvyšší hora ostrova Mt. Baco měří 2488 metrů. Objevíte tu horské řeky, kokosové plantáže, rýžová pole a příjemné obyvatelstvo živící se převážně rybolovem.

Ostrov Mindoro nabízí nepřeberný počet sportovních aktivit od horolezectví, potápění až po outdoorovou turistiku. Z písečných plážích budete obdivovat průzračnou vodu moře stejně jako panenskou přírodu v okolí.

Nejnavštěvovanější lokality najdete na východě ostrova. Využijte nabídku některé z potápěčských škol a při potápění, pod azurovou hladinou, uvidíte překrásné druhy korálů. Můžete doplavat až k Shark Cave a pozorovat žraloky, potápět se mezi vraky lodí nebo se osvěžit v plovoucích barech. Ze žraloků strach mít nemusíte, ti pobývají v jeskyni a ani si vás nevšimnou. K velmi oblíbeným místům patří Puerto Galeras s pěknými plážemi a místy pro potápění a šnorchlování.

Puerto Galeras

Puerto Galeras

Nejpříjemnější prostředí zažijete v letovisku Coco Beach. Zdejší panenské pláže a azurové moře navštěvuje zatím minimum turistů. Přímo na pláži byl vybudován Coco Beach Resort, který využívá ke svému provozu maximum přírodních zdrojů. Dřevěné bungalovy v kokosovém háji jsou postaveny podle tradiční filipínské architektury. Můžete také navštívit některý z blízkých korálových ostrůvků či vesničku Sabang. Ve vesnici narazíte na bujarý společenský život s řadou restaurací, nočních barů a diskoték.

Potápěčské lokality kolem Puerto Galeras patří k nejlepším na Filipínách. Hloubka ponoru je zde až 30 metrů, průměrná viditelnost asi 15 metrů.

Pokud se chcete slunit nebo si zaplavat, vyzkoušejte pláže Small La Laguna Beach a Big La Laguna Beach.

Při výletech do vnitrozemí narazíte na vodopády Tamaraw a můžete zdolat i horu Malisimbo.

Vodopád Tamaraw na ostrově Mindoro

Vodopád Tamaraw na ostrově Mindoro

Na ostrově žije kmen Mangyanů. Pokud chcete jejich vesnice navštívit, vezměte si průvodce. Bez něho hrozí, že se ztratíte. A navíc kmen Mangyanů je k turistům velmi nedůvěřivý.

Můžete také navštívit horský kmen Ifugao, jenž byl donedávna známý jako kmen „lovců lebek“. Podél jejich domků se sušily lebky zvířat a také lebky lidských  nepřátel. Dnes se tento kmen orientuje především na turisty, ale krevní msta a rodové právo zde stále platí.

Stará žena kmene ifugao Stará žena kmene ifugao

© OlegD / Shutterstock.com

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mindoro

Klikněte pro zobrazení nabídky Mindoro: zájezdy nebo Mindoro: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Mindoro!