Banaue je malé město v provincii Ifuago. Oblast je známá díky svým rozsáhlým rýžovým terasám zapsaných do seznamu UNESCO.

Uprostřed Kordiller filipínského Luzonu leží město Banaue. Místo je zajímavé svými dva tisíce let starými rýžovými terasami, které vypadají jako obrovský amfiteátr. V okolí se nachází mnoho vesniček obývaných bývalými lovci lebek, kmenem Ifuagů.

Banaue

Banaue

Rýžovým terasám v okolí se někdy říká „osmý div světa“. Od úpatí sahají do výšky několik stovek metrů.

Zajímavostí je, že někdo spočetl, že pokud by se jednotlivé terasy položily za sebou do délky, byly by dlouhé tak, že by obepnuly půlku zeměkoule. Terasy jsou zavlažovány vybudovanými kanály vedoucími rýžovými terasami, do nichž byly svedeny horské proudy a prameny.

Rýžové terasy v Banaue

Rýžové terasy v Banaue

Kromě návštěvy rýžových teras zde turisté mohou uskutečnit také túry do okolních kopců. Tyto tůry jsou opravdu obrovským zážitkem, protože se před vámi budou neustále otevírat nové a nové výhledy na fascinující systém teras. Nechcete-li bloudit, doporučujeme pronajmout si průvodce, který vám ukáže různé zajímavosti a možná vás vezme i za některým farmářem.

Banaue je opravdu nádherné místo, které si na Filipínách nenechte ujít!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Banaue

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Banaue je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Banaue či Last minute nabídek na Filipíny.