Ostrov Mactan je propojen s ostrovem Cebu dvěma mosty. Mactan je malý ostrov dlouhý 20 kilometrů a široký asi 8 kilometrů. Nachází se tu mezinárodní letiště a nejluxusnější hotelové resorty. Nádherné pláže naleznete zejména na jižní straně ostrova. Ostrov nabízí ideální podmínky pro potápění a slunění. Navštívit můžete i vynikající restaurace. Na ostrově leží španělská pevnost San Pedro, úchvatná bazilika Minore del Santo Nino, taoistický chrám a také nejstarší ulice na Filipínách.

Molo na ostrově Mactan

Molo na ostrově Mactan

Ostrov navštívil i Ferdinand Magellan, Portugalec ve španělských službách. Byl známý tím, že se dokázal spřátelit s každým náčelníkem kmene. S náčelníkem Lapu Lapu, králem ostrova Mactan se mu to však nepodařilo. Při boji s domorodci byl zraněn otráveným šípem a po převozu na loď zemřel.

Coral reef na ostrově Mactan Coral reef na ostrově Mactan

© Patrick Tumalad, https://www.flickr.com/photos/patoy

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mactan

Dovolená Mactan je dobrou volbou pro každého, koho láká Filipíny. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Mactan a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!