Filipíny, podobně jako jiné země v jihovýchodní Asii, mají období deště a období sucha. Samozřejmě ideální je na Filipíny cestovat v období sucha, kdy je menší šance, že vám bude pršet, nicméně i období deště má své klady. Obecně mezi ně patří to, že je příroda svěžejší, zelenější, řeky a vodopády obsahují více vody, bývá lepší světlo na focení atp.

Nicméně je pravdou, že na Filipínách existuje ještě jeden argument, proč sem během období dešťů nejezdit a možná jej znáte i z televize. Jsou to hurikány, které zde řádí poměrně pravidelně a způsobují nemalé škody. Pro turisty obvykle nepředstavují velké nebezpečí, pokud se budete držet rad a doporučení, nicméně cestování během hurikánu je v podstatě nemožné (a zbytečně riskantní), takže i z toho důvodu doporučujeme na Filipíny vyrazit spíše v období sucha.

Samozřejmě ale vemte na vědomí, že průměrné teploty, srážky a také zažitá období deště a sucha, přestávají vlivem klimatických změn na planetě tak trošku platit. Není proto divu, když v období dešťů svítí slunce a naopak. Přesto je vhodné níže uvedená období a hodnoty respektovat a brát je při plánování dovolené na Filipínách v potaz.

Na Filipínách existují tato tři roční období:

  1. Tag-init nebo Tag-araw, což je teplé období od března do května. V květnu dosahují teploty až 38°C.
  2. Tag-ulan, což je období dešťů od června do listopadu
  3. Tag-lamig, chladné období od prosince do února

Zdejší podnebí ovlivňuje východoasijské monzunové proudění. Řádí tu poměrně časté tajfuny.

Aktuální teploty na Filipínách a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty na Filipínách

Podívejte se na následující graf průměrných teplot na Filipínách (v Manile na ostrově Luzon). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky na Filipínách

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek na Filipínách (v Manile na ostrově Luzon) v jednotlivých měsících.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu na Filipínách

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Filipínách (v Manile na ostrově Luzon) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu na Filipínách

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce na Filipínách. Hodnoty jsou v hodinách a platí pro ostrov Cebu.

 

 

Průměrná teplota moře na Filipínách

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Filipín pro jednotlivé měsíce roku a platí pro ostrov Cebu.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Filipínách

Filipíny je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy na Filipíny či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)