Filipíny, podobně jako jiné země v jihovýchodní Asii, mají období deště a období sucha. Samozřejmě ideální je na Filipíny cestovat v období sucha, kdy je menší šance, že vám bude pršet, nicméně i období deště má své klady. Obecně mezi ně patří to, že je příroda svěžejší, zelenější, řeky a vodopády obsahují více vody, bývá lepší světlo na focení atp.

Nicméně je pravdou, že na Filipínách existuje ještě jeden argument, proč sem během období dešťů nejezdit a možná jej znáte i z televize. Jsou to hurikány, které zde řádí poměrně pravidelně a způsobují nemalé škody. Pro turisty obvykle nepředstavují velké nebezpečí, pokud se budete držet rad a doporučení, nicméně cestování během hurikánu je v podstatě nemožné (a zbytečně riskantní), takže i z toho důvodu doporučujeme na Filipíny vyrazit spíše v období sucha.

Samozřejmě ale vemte na vědomí, že průměrné teploty, srážky a také zažitá období deště a sucha, přestávají vlivem klimatických změn na planetě tak trošku platit. Není proto divu, když v období dešťů svítí slunce a naopak. Přesto je vhodné níže uvedená období a hodnoty respektovat a brát je při plánování dovolené na Filipínách v potaz.

Na Filipínách existují tato tři roční období:

  1. Tag-init nebo Tag-araw, což je teplé období od března do května. V květnu dosahují teploty až 38°C.
  2. Tag-ulan, což je období dešťů od června do listopadu
  3. Tag-lamig, chladné období od prosince do února

Zdejší podnebí ovlivňuje východoasijské monzunové proudění. Řádí tu poměrně časté tajfuny.

Aktuální teploty na Filipínách a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty na Filipínách

Podívejte se na následující graf průměrných teplot na Filipínách (v Manile na ostrově Luzon). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky na Filipínách

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek na Filipínách (v Manile na ostrově Luzon) v jednotlivých měsících.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu na Filipínách

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Filipínách (v Manile na ostrově Luzon) v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu na Filipínách

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce na Filipínách. Hodnoty jsou v hodinách a platí pro ostrov Cebu.

 

 

Průměrná teplota moře na Filipínách

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Filipín pro jednotlivé měsíce roku a platí pro ostrov Cebu.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Filipínách

Filipíny je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy na Filipíny či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)