Manila je odedávna nazývaná perlou Orientu. Je to rozmanité historické město, kde se pozůstatky španělské koloniální éry s historickými památkami mísí s mrakodrapy a nákupními centry. Ve městě turisté narazí na muzea a památníky, které dosvědčují minulost Manily. V pevnosti Santiago se nachází památník 2. světové války, ve známém parku Rizal se konají  různé kulturní akce. Na uměle vybudovaném ostrově můžete obdivovat japonskou a čínskou zahradu a orchidárium. Za prohlídku určitě stojí manilská katedrála.

Manila a její finanční centrum Makati

Manila a její finanční centrum Makati

Manila, hlavní město Filipín, se rozkládá na jihozápadě ostrova Luzon u Manilského zálivu. Městem protéká řeka Pasig. Město vás pohltí svou rozlehlostí, dopravními zácpami, neuvěřitelným chaosem i svými chudinskými slumy. Manila je pravděpodobně nejhustěji osídlené město na světě. I s předměstími zde žije více než 14 milionů obyvatel. Na současné  podobě města se výrazně projevují těžké boje na konci 2. světové války. Manila rozhodně není hezké město. Může si vás však získat pozůstatky španělského koloniálního dědictví v Intramuros, Rizal parkem, kde najdete trošku klidu, nebo promenádou podél Manilské zátoky. Když přijde večer, začíná zde rušný noční život.

Střetávají se zde východní a západní kultura, městský život s životem vesnickým, islám s buddhismem a animismem a dalšími náboženstvími.

Historie Manily

Historie Manily a její osídlení sahá velmi daleko. Na počátku našeho letopočtu vznikla, na místě dnešního velkoměsta, opevněná osada Tondo, která se stala hlavním městem Luzonského království. Království se stalo malým městským státem, který vydržel až do roku 1570, kdy sem poprvé připluli Španělé. To znamenalo konec státu. Španělé porazili zdejšího vládce Slujmana III. a město spadlo pod španělskou nadvládu. Španělé zde vládli až do konce 19. století, kdy španělskou nadvládu vystřídala nadvláda americká. Začátkem 2. světové války sem pro změnu přišli Japonci. Teprve v roce 1946, kdy získali Filipíny nezávislost, byla Manila svobodná.

Po válce se město bouřlivě rozvíjelo. Je jen škoda, že mnoho historických památek pohřbily válečné doby. Stará čtvrť Intramuros, obehnaná hradbami, byla válkou téměř zničena. Postupně se některé její části obnovily, takže atmosféra místa zůstává zachována.

Zajímavosti Manily

Rekonstrukcí prošla i pevnost Santiago, která je častým cílem návštěvníků. K dalším významným památkám města patří katedrála, kostel svatého Augustina, několik zajímavých muzeí, univerzita Santo Tomas, prezidentský palác Malacaniang a mnoho pomníků či památníků. Za návštěvu jistě stojí také čínská čtvrť. U příležitosti návštěvy papeže v Manile zde byl postaven Kokosový palác. Ve zdejších muzeích jsou vystavena díla filipínských a španělských mistrů.

Pevnost Santiago v Manile

Pevnost Santiago v Manile

Na původní jádro města se nalepilo dalších 17 měst, které srostly v jednu aglomeraci. Nenajdete zde žádnou centrální část. Na řece Pasig, která dělí město na severní a jižní část, bylo vybudováno několik mostů. Mezi nejzajímavější patří kamenné mosty Ayala, Mkatur, Del Pan Johns a Quezon.

Chudinské čtvrti Manily jsou opakem finančního distriktu bohatých Chudinské čtvrti Manily jsou opakem finančního distriktu bohatých

© saiko3p / Shutterstock.com

Corregidor Island

Jednou z nejvýznamnějších historických a turistických atrakcí Filipín je Corregidor Island. Je to poslední místo, které se dostalo do rukou Japonců za 2. světové války a nejdůležitější přístav pro obranu Manily.

Dělostřelecké baterie na ostrově Corregidor

Dělostřelecké baterie na ostrově Corregidor

Dodnes se tu nalézají ruiny zpustošené válkou, pozůstatky dělostřeleckých a minometných baterií. Na nejvyšším bodě ostrova se tyčí maják, jenž poskytuje nádherný výhled do okolí. Kromě připomínky války zde najdete nádherné pláže a možnost setkání s divokou zvěří žijící na ostrově.

Maják na ostrově Corregidor

Maják na ostrově Corregidor

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Manila

Zaujal vás náš článek o destinaci Manila na Filipínách? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Manila nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Filipínách je skvělá volba!