Ostrov Bohol uchvátí turisty především Čokoládovými horami. Tvoří je velmi pozoruhodné přírodní útvary. Tyto čtyřicetimetrové kopce jsou rozmístěny po celém středu ostrova. Bohol je také proslulý svými krásnými bílými plážemi, výbornými podmínkami pro potápění, terasami s rýžovými poli, vodopády, tropickými pralesy a exotickými zvířaty. Žije zde jeden z nejmenších primátu na světě – nártoun filipínský.

Krásná pláž Anda

Krásná pláž Anda

Ostrov Bohol zaujímá plochu hned vede ostrova Cebu. Hlavním městem je Tagbilam. Bohol je turisticky velmi atraktivní destinací s malebnými plážemi, tropickými zahradami a skvělými podmínkami pro potápění.

Čokoládové hory (Chocolate hills)

Návštěvníky však láká především neuvěřitelně tvarovanými útvary Čokoládových hor (Chocolate hills). Jedná se o víc jak tisíc zajímavých kopců, které se koncem období sucha zbarvují dohněda, a dávají tak kopcům čokoládovou barvu.

Chocolate hills na ostrově Bohol

Chocolate hills na ostrově Bohol

Podle pověsti přecházel před dávnými dobami přes ostrov Bohol obr, jenž truchlil nad úmrtím své milované družky. Jeho slzy, které se valily jedna za druhou, při každém dopadu na zem zkameněly a daly vzniknout těmto jedinečným kopcům.

Tyto neobvyklé geologické formace se skládají zhruba z 1300 souměrně tvarovaných kopečků, roztroušených na 50 čtverečních kilometrech nedaleko měst Carmen, Batuan a Sagbayan. Kopce dosahují výšky až 120 metrů a v průměru mají od 30 do 50 metrů. Oblast, kde se kopce nacházejí, byla přetvořena v jeden velký turistický resort soustředěný zejména ve městě Carmen. Středisko nese název Chocolate Hill Komplex. Byla zde vybudována vyhlídková stanice. Po vystoupání po 214 schodech se vám otevře nádherný výhled na celou planinu se stovkami kuželovitých kopců. Podobný výhled nabízí Sagbayan Peak, horské středisko ve městě Sagbayan.

Chocolate Hills jsou vyobrazeny i na provinční vlajce. Byly navrženy na zapsání do seznamu UNESCO.

Nártoun filipínský

Milovníci fauny se zde mohou setkat s nártouny filipínskými, což jsou nejmenší primáti na světě. Pokud byste toto zvířátko chtěli pozorovat a více se o něm dozvědět, navštivte Corellu, kde se snaží navrátit nártouny do volné přírody.

Další zajímavosti ostrova Bohol

V Bilaru najdete motýlí farmu a v národním parku Rajah Sikatuna se můžete setkat s létajícími lemury.

Bohol je známý také svými překrásnými bílými plážemi. Vytvořeny tu jsou úžasné podmínky pro potápění a vodní sporty. Nejznámější pláž nese jméno Alona Beach, ale sousední Dumala Beach je stejně hezká a ke koupání ještě vhodnější. U obou pláží si můžete vyzkoušet fantastické potápění a šnorchlování. Rozkládají se zde i jiné krásné pláže. Jsou sice trošku vzdálenější, ale zato jsou tiché a některé jakoby byly lidským vlivem nedotčené.

K provincii Bohol patří 72 dalších ostrůvků.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bohol

Bohol je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Bohol či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Filipíny, stačí kliknout sem a vybrat si :-)