Na ostrově Hispaniola, na jihozápadě Dominikánské republiky, leží největší solné jezero Karibiku – jezero Enriquillo (350 km2), které je současně nejnižším karibským bodem.

Hladina jezera leží 40 metrů pod úrovní moře, šířka se v průměru pohybuje mezi 15 až 20 km. Na jezeře se rozkládají 3 ostrovy, z nichž největší, Isla Cabritos, poskytuje útočiště plameňákům, leguánům a dokonce krokodýlům americkým, kteří běžně ve slané vodě nežijí. Lago Enriquillo je součástí Národního parku Isla Cabritos.

Jezero Enriquillo

Jezero Enriquillo

Jezero Enriquillo je pozůstatkem kanálu, který v minulosti spojoval zátoku Bahía de Neyba s Port-au-Prince. Po silných hurikánech, které oblast postihly v letech 2008 a 2009, došlo ke zvýšení hladiny jezera a tím k zaplavení okolních vesnic. Od té doby se hladina jezera neustále zvyšuje. Za nejčastější příčiny tohoto jevu bývají uváděny časté a vydatné dešťové srážky, snížená evotranspirace či postupné odlesňování okolí jezera.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Jezero Enriquillo

Láká vás Jezero Enriquillo? Hledáte-li zájezdy do destinace Jezero Enriquillo, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Jezero Enriquillo, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.