Národní park Isla Cabritos o rozloze 24 km2, leží na poloostrově Barouco. Ze všech tří parků, které se na poloostrově rozkládají (Národní park Sierra de Baoruco a Národní park Jaragua) je Isla Cabritos nejpřístupnější.

Své jméno dostal park podle ostrova Cabritos, který se stejně jako další dva ostrovy – Isla Barbarita a Islita, nachází v největším dominikánském jezeře Lago Enriquillo. Toto slané jezero leží 44 metrů pod hladinou moře a před mnoha miliony let bylo součástí kanálu, který spojoval záliv Bahía de Neiba a haitský záliv Port au Prince.

Národní park Isla Cabritos

Národní park Isla Cabritos

Časem však nánosy z řeky Rio Yaquel del Sur kanál ucpaly a odřízli tak jezero od moře.

Díky velmi nízkým počtům srážek a velmi vysokým teplotám, zde není zastoupena téměř žádná vegetace. Daří se zde pouze kaktusům a ostnatým keřům.

Fauna je již bohatší, žije zde 134 druhů ptáků, mezi nimi i plameňáci, volavky bílé, volavky modré, ibis hnědý a hispaniolský papoušek.

Turisty sem, ale přitahuje hlavně ohromná kolonie krokodýlů amerických, vidět zde můžete také leguány, ještěrky a štětinatce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Pro milovníky ptáků

dne 2015-04-09 21:48:46

tento ostrov je zajímavý hlavně pro milovníky ptáků (birdwatchery). My sem jeli na organizovaný výlet. Museli jsme jej domluvit hodně dopředu, protože aby se tady nasbírala dostatečná skupina lidí je asi problém, Byšel asi na 100USD za osobu, celkem nás jelo tuším 10. Viděli jsme tady různé druhy ptáků, ale celkově to nebylo nic extra.Dovolená Národní park Isla Cabritos

Zaujal vás náš článek o destinaci Národní park Isla Cabritos v Dominikánské republice? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Národní park Isla Cabritos nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Dominikánské republice je skvělá volba!