Obec Bayaguana se nachází v jihovýchodní části Dominikánské republiky v provincii Monte Plata a žije zde přibližně 21 tisíc obyvatel. V roce 1606 přikázal španělský král Filip III., aby zamezil pašeráctví, zničit vesnice Bayajá a Yaguana. Vesničané založili nové město Bayaguana, jehož původní název byl San Juan Bautista Bayaguana.

V hospodářství Bayaguany převládá hlavně chov hovězího dobytka, pěstuje se cukrová třtina a ananas.

Bayaguana Bayaguana

© CUNY Dominican Studies Institute, www.flickr.com/photos/cunydsi

Mezi slavné rodáky patří např. generál Eugenio Miches, Antonio Sánchez Valverde, autor knihy „Idea Hodnota Hispaniola“, narozen v tomto městě v roce 1734 a zemřel v Guadalajaře v roce 1790, profesor a právník Francisco Feliciano a další.

V blízkosti města najdete lázeňské komplexy v Comatillo, krásné vodopády Salto Alto (vysoký skok) a Sierra de Agua. Určitě budete mezi stovkami lidí (denně!), kteří neodolají možnosti skočit si z vodopádu Comate do stejnojmenné řeky.

Salto Alto Salto Alto

© Liz Abroad, https://macaulay.cuny.edu/eportfolios/lizabroad

Dozajista si nenecháte ujít ani přírodní kaskády Monte Plata na řece Socoa, pramenící v národním parku Parque Nacional Los Haitises. Prostě křišťálově průzračné laguně pod vodopády nemůžete odolat!

Slavnosti obce Bayaguana

Na přelomu roku probíhá ve městě Bayaguana festival, během kterého město navštěvují tisíce věřících, aby uctili Krista a svou víru v něj prosbou o déšť.

Další veselou oslavou, která do města láká spousty turistů, je oslava San Juan Baptista konající se 24.června. Jedná se o tradiční rej doprovázený lidovou hudbou, skákáním v pytli a oslím během.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bayaguana

Zaujal vás náš článek o destinaci Bayaguana v Dominikánské republice? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Bayaguana nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Dominikánské republice je skvělá volba!