Městečko Obzor se nalézá 60 kilometrů jižně od přístavního města Varny a 60 kilometrů severně od Burgasu. Rozkládá se na vysokém břehu v bezprostřední blízkosti hor. Jedná se o příjemné a klidné místo s částečně horským podnebím. Zdejší krásné pláže se táhnou do vzdálenosti 7 kilometrů. Pláž postupně sestupuje do moře, a je tak ideální pro děti. Mají tu k dispozici tobogán, vodní kola a další atrakce. Blízko letoviska se rozprostírají rozvaliny římského Jupiterova chrámu, na okolních kopcích zbytky římských hradeb a zříceniny hradu Kozjak, jenž postavil v polovině 14. století kníže Dobrotica.

Pláž letoviska Obzor Pláž letoviska Obzor

© Brenik / Shutterstock.com

Obzor je malé městečko se zhruba 4 tisíci obyvatel. Rozkládá se ve střední části bulharského Černomoří, asi 60 kilometrů jižně od Varny a 60 kilometrů od Burgasu. Město stojí na vysokém břehu v bezprostřední blízkosti hor a lesů. Pohoří Stará Planina ovlivňuje zdejší klima čerstvým horským vzduchem. Objevíte tu krásnou, mírně svažitou a velice dlouhou nádhernou pláž. Je zde velký výběr kaváren a restaurací s přijatelnými cenami. Ubytování si můžete vybrat buď v moderních hotelech, nebo v soukromých apartmánech.

V Obzoru se nachází pozůstatky římského Jupiterova chrámu, římských hradeb a zřícenina hradu Kozjak ze 14. století. Nedaleko stojí maják s hydrometeorologickou stanicí a pozůstatky byzantské pevnosti Paleokastro. Pohled z majáku poskytuje nádherný výhled na moře a na historické město Nessebar.

Náměstí v letovisku Obzor Náměstí v letovisku Obzor

© Brenik / Shutterstock.com

Pro milovníky pěší turistiky se nabízí ve vinařské oblasti stojící městečko Bjal. Láká sem příjemná procházka, kterou můžete spojit s ochutnáním místních vín.

V okolí leží krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do vody. Poskytují velké množství vodních atrakcí i barů s občerstvením.

Jak se do města Obzor dostat

Obzorem projíždějí pravidelné autobusové linky jedoucí po trase VarnaBurgas nebo Varna – Nesebar. Z Nesebaru vás dopraví za zhruba 5 Lv.

Pokud přiletíte na letiště do Burgasu, je lepší sjet do centra města, kde snadněji najdete spojení do Obzoru. Autobusy sice zastavují přímo u letiště, ovšem najít správnou zastávku je komplikované. Při cestě na letiště se už ovšem můžete v klidu nechat vysadit v jeho blízkosti.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

klidné město

dne 2015-04-14 05:44:02

velmi klidně město s řadou zajímavých míst v okolí a velice srdečnými lidmi. velice doporučuji!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé pro děti

dne 2015-03-04 01:59:01

Obzor je skvělé město (o spíš vesnička), která je vhodná pro děti, protože je zde pláž s jemným pískem a mírným svahem, moře je klidné a čisté, takže pro děti ideální. Mají tady spoustu restaurací i s dětskými menu a dětskými jídly takže nikdy nebyl problém.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

SUPER!

dne 2014-11-16 21:05:52

OBZOR je super a moc hezké místo.... mám ho moc ráda protože zde vždycky svítí slunce, je tady super moře... večer diskotéka a nějaký drink na baru... nákupy... super lidi, vážně pecka! Pořád se tady něco děje - festivaly, soutěže.... stále je co dělat a kam jít a tak. přitom sem jezdí i rodiny s dětmi protože je tu klidné moře... pro každého prostě něco, já obzor fakt zbožňuju!!Dovolená Obzor

Dovolená Obzor je dobrou volbou pro každého, koho láká Bulharsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Obzor a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!