Achtopol je poslední letovisko bulharského černomořského pobřeží před tureckými hranicemi. Turistům nabízí typické skalnaté útesy vhodné pro milovníky potápění, zálivy s plážemi s tmavým pískem a pozvolným přístupem do moře. Můžete se zde věnovat rybolovu na nedaleké řece Velece, pěší turistice nebo cyklistice v pohoří Strandža či vodním sportům. Najdete tu i vyhrazenou nudistickou pláž.

Ahtopol byla původně rybářská obec ležící asi 15 kilometrů jižně od Careva. Dnes zde žije okolo 1000 obyvatel. Jedná se o příjemné letovisko na březích Černého moře u hranic s Tureckem.

Achtopol Achtopol

© https://maps.google.com/maps/contrib/111838019904366548449/photos

Osada se původně jmenovala Avllikon, později Peronticus a po zničení Huny zde byla vybudována byzantská pevnost nazývaná Agathopolis.

Co nabízí Achtopol

Achtopol je zatím málo poznamenaný turistickým ruchem. Najdete zde proto krásnou, dosud nezastavěnou krajinu s překrásnými útesy. Středisko je vyhledáváno především Bulhary, kteří sem jezdí trávit dovolenou na svých podnikových chatách. Tomu odpovídají i zdejší velmi příznivé ceny. Středisko má dostatečně velkou písčitou pláž.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné malé letovisko

dne 2014-10-17 04:39:48

Achtopol je krásné malé, ale útulné letovisko, které mají v oblibě i místní. Všem moc doporučuju, aby se zde ubytovali bez stravy, protože v celém městečku je spousta restaurací, spousta z nich přímo na pláži s krásnými výhledy a moc dobře tady vaří. Člověk tak může vyzkoušet různé kuchyně.Dovolená Achtopol

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Achtopol a nebo další spoustu zájezdů do Bulharska. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Achtopol a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!