Při pobytu v Plovdivu byste si neměli nechat ujít návštěvu Bačkovského kláštera (Backovski manastir či také Bachkovo Monastery). Byl založen již v 11. století, ale z tohoto období zůstala pouze kaple na hřbitově, vzdálená od samotného kláštera několik set metrů. Klášter byl znovu budován po zničení tureckými vojsky a budovy, které se v něm dodnes dochovaly, pocházejí většinou z 16. a 19. století.

Klášter má 18 kaplí a v těsné blízkosti je také národní rezervace „Červená zeď“, známá díky fauně, která zahrnuje několik vzácných živočichů a rostlin, v čele s rostlinou haberleou rodopskou, jejíž modré květy okouzlí návštěvníky každý rok na jaře.

Bačkovský klášter (Backovski manastir)

Bačkovský klášter (Backovski manastir)

Co nabízí Bačkovský klášter (Backovski manastir)

Bačkovský klášter (Backovski manastir) má velice rozsáhlé jsou fresky jednak na nádvoří kláštera s výjevy z jeho historie, jednak na jednotlivých kaplích. Příkladem může být freska „Poslední soud“ na průčelí kostela Sv. Mikuláše od Zacharije Zografa. Ikonostas hlavního kostela zase obsahuje cennou ikonu Panny Marie ze 14. století.

Bačkovský klášter je druhou, turisticky nejnavštěvovanější, památkou tohoto typu v Bulharsku.

V průběhu víkendů a na velkých pravoslavných svátků sem přijíždí velké skupiny poutníků a turistů, aby si zde odpočinuli a v tomto malebném prostředí uprostřed pohoří Rodopy načerpali sílu.

Za pěkného počasí stojí za to podniknout výlet také na hrad Asenova Kreposť.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bačkovský klášter (Backovski manastir)

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Bačkovský klášter (Backovski manastir) a nebo další spoustu zájezdů do Bulharska. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Bačkovský klášter (Backovski manastir) a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!