Národní park Cat Tien se nachází 150 kilometrů severně od Ho Či Minova města a zabírá plochu 739 km2, je to především nížina a pahorkatina s nejvyšším místem 659 metrů nad mořem. Národní park leží v úžasné oblasti nížinného tropického deštného lesa.

Cat Tien byl v minulosti, ve 2. století našeho letopočtu, náboženským centrem říše Funan. Byly zde objeveny starobylé kulturní památky.

Během americké války oblast postihla vlna bombardování a ceký park byl tvrdě zasažen defolianty. Přežily velké stromy a nyní se postupně začíná obnovovat celá flóra.

V roce 2002 byl zaspsán do seznamu přírodních památek UNESCO.

Národní park Cat Tien nabízí příjemné procházky džunglí

Národní park Cat Tien nabízí příjemné procházky džunglí

Co nabízí národní park Cat Tien

V džunglích parku žije téměř 80 druhů savců, někteří z nich (nosorožed jávský – jediná populace na pevnině) jsou mimořádně ohroženi. Uvidíte zde levharta i levharta ovláčkového, dhoul, gaura, slona, malajského medvěda, bateng, gibona, langura, makaka, outloně. Vyskytují se zde i tany, cibetky, kančily či jeleni sambar. Mezi pávy, bažanty a koroptvemi je celkem 326 druhů ptáků. Kromě již uvedených zde jsou davidi, zoborožci, černí orli, husice, marabu indický, ibis. Dále téměř 100 druhů sladkovodních ryb, 74 druhů plazů, 36 druhů obojživelníků a spolu s motýly i velké množství různého hmyzu. Daří se tu 1800 různým druhům rostlin. Právě zde je největší plocha nížinného deštného pralesa ve Vietnamu, poloopadavé lesy, bambusy, mokřady.

Po parku se volně pohybují sloni, což v roce 1990 způsobilo vážný problém, když stádo 10 hladových slonů spadlo do kráteru po americké bombě. Místní vesničané vykopali rampu,aby slony zachránili, ale nyní je vztah člověk-slon narušen, protože sloni od té doby zabili 28 vesničanů. Vietnamská vláda se snaží alespoň část slonů přesunut do zoologických zahrad, ale konflikty se mohou opakovat, protože populace slonů se rozrůstá.

Národní park Cat Tien

Národní park Cat Tien

Národní park Cat Tien je ideálním místem pro pěší turistiku či jízdu na horském kole. Můžete jet i automobilem 4×4 nebo lodí po řece Dong Nai. Pro pěší túry si budete muset najmout průvodce. Ten, kdo má rád vzrušení, může prožít noc v džungli. Pokud ale nemluvíte vietnamsky, tak se asi nedomluvíte. Návštěvu v parku si vždy předem domluvte, protože dovnitř bývá vpuštěn vždy jen omezený počet návštěvníků.

Na pěší túru si vždy vezměte pořádný batoh, trekingovou obuv, klobouk, repelent, sluneční brýle, pláštěnku a toaletní potřeby.

Zážitkem jistě bude noční pobyt u Krokodýlí bažiny. To je vhodné místo pro pozorování zvěře, která se příchází k bažině napít. Další možností je noční safari. Tyto aktivity nemůžete uskutečnit bez místního průvodce.

Nejlepší doba pro návštěvu národního parku je období říjen-květen. Vyhněte se létu, kdy zde panuje horké a vlhké klima a celý kontinent zaplaví nepříjemné pijavice.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Cat Tien

Národní park Cat Tien je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Národní park Cat Tien či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Vietnamu, stačí kliknout sem a vybrat si :-)