Národní park Ba Be (Tři zátoky) o rozloze 7000 hektarů byl založen v roce 1992 v okolí stejnojmenného jezera. Spatříte zde vodopády, řeky, hluboká údolí, jezera a jeskyně. Park tvoří tři navzájem propojená jezera, spojená širokými kanály, s celkovou délkou 8 kilometrů a šířkou 400 metrů. Maximální hloubka je 35 metrů.

Co nabízí národní park Ba Be

V tropickém deštném pralese žije více než 550 známých rostlinných druhů, 300 živočišných druhů (včetně ohroženého černého gibona), 214 druhů ptáků, motýli a další hmyz. V jezerech žije asi 50 druhů sladkovodních ryb. Lov zvěře je tu zakázán. Výjimku mají místní rybáři, kteří mají lov ryb povolen. Okolo celé rezervace se tyčí, až do výšky 1550 metrů, vysoké vápencové hory.

Národní park Ba Be

Národní park Ba Be

Hladina jezera je zpravidla klidná, takže výlet lodí bude zážitkem. Na jezerních ostrůvcích najdete jeskyně, které přímo vyzývají k prozkoumání.

Okolní region je bohatě zalesněným místem, kde našlo svůj domov množství etnických menšin, žijících v malých vesničkách, v domech na kůlech. Obyvatelé vesnic Tau, Cam a Hua Tang jsou na turisty zvyklí a rádi uspořádají představení v krojích.

Thac Dau Dang

Vodopád, který vniká mezi dvěmi jezery o šírce sto metrů. Lemují ho vysoké křídové útesy. Vodopád se skládá z řady velkolepých kaskád mezi strmými stěnami skla. K vodopádu se dá doplout lodí nebo dojít pěšky. Kousek za vodopádem se nachází tajská osada Hua Tang.

Hang Puong

Jeskyně Puong s výškou 30 m a délkou 300 m, kterou protéká řeka, po níž je možno podniknout zajímavou plavbu lodí.

Jeskyně Hang Puong v národním parku Ba Be Jeskyně Hang Puong v národním parku Ba Be

© Sinh Cafe Travel, www.halongtripadvisor.com

Ubytování lze sehnat v některých osadách národního parku a součástí noclehu bývá i strava. Připravují se čerstvě nalovené ryby z jezera a rýže. Romantiku ubytování podtrhne spánek v domech na kůlech. Nikdo z místních vás nebude tlačit k dodržování přehnané hygieny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Ba Be

Klikněte pro zobrazení nabídky Národní park Ba Be: zájezdy nebo Národní park Ba Be: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Národní park Ba Be!