Řeka Mekong pramení v Tibetu a ústí do Jihočínského moře. Vietnamci jí říkají „řeka devíti draků“, protože se rozlévá do velkého množství ramen. Každoroční usazeniny zvětšují Mekong až o 79 metrů.

Vliv řeky je významný zejména pro pěstování rýže a kávy. Rýží zásobuje řeka celý Vietnam. Značná část úrody rýže, až ¾ , jde také na export. Obyvatelé ale trpí každoročními záplavami, jež také způsobují obrovské ztráty při pěstování rýže. Proti záplavám a zvyšující se hladině řeky místní obyvatelé bojují tak, že si staví domy na bambusových kůlech.

Doprava na Mekongu

Doprava na Mekongu

Delta řeky Mekongu byla pravděpodobně osídlena již v dávném pravěku. Archeologické nálezy ukazují, že oblast byla důležitou součástí království Funan a okolí řeky bylo osídleno po celá staletí. Po celou dobu byly v permanenci rušné přístavy a obchodní kanály.

Z geografické stránky tvoří region jakýsi trojúhelník, rozpínající se na západ od Ho Či Minova města s vrcholy My Tho na východě, Chau Doc a Tien Ha na severozápadě a Ca Mau a Jihočínské moře na jihu Vietnamu. Vyskytují se tu různé krajiny, od hor a vysočin na severu a západě, po ploché záplavové oblasti na jihu. Půdu spodní delty tvoří především usazeniny z Mekongu a jeho přítoků.

Delta řeky Mekong

Delta řeky Mekong

Cestování po deltě může být pro turisty nepřehledné, proto je nejvýhodnější organizovaný zájezd. Ten si můžete objednat v Ho Či Minově městě, čímž ušetříte čas i peníze. V zájezdech se kombinuje doprava autobusem, lodí, na kole i pěšky.

Při plavbě lodí si všimnete jedné zvláštnosti – na přídí jsou namalovány veké oči, které měly v minulosti chránit před krokodýly. Dnes zde krokodýli už nežijí a oči prý slouží k tomu, aby loď viděla na cestu a vždy bezpečně připlula domů.

Plovoucí trhy Can Tho

V blízkosti největších města regionu Can Tho můžete navštívit plovoucí trhy. Lodě a loďky denně přivážejí čerstvé ovoce, zeleninu a květiny za více než příznivé ceny. Nejvhodnější doba k návštěvě trhu je mezi šestou a devátou hodinou.

Plovoucí trhy Can Tho na řece Mekong

Plovoucí trhy Can Tho na řece Mekong

Chau Doc

Město Chau Doc je zajímavé především svou polohou. Leží nedaleko kambodžských hranic a žije zde mnoho khmérských, čamských a čínských obyvatel. Každá z těchto menšin zde má své chrámy. Na poměrně malém prostoru si tedy můžete porovnat kulturní a architektonické zpracování místa.

Chau Doc Chau Doc

© Le Tu / Shutterstock.com

Přijedete sem buď autobusem, nebo autem. Nejlepší je připlout lodí po řece Mekong.

Zelené ostrovy v deltě Mekongu

Na loďkách můžete prozkoumat celou deltu řeky Mekong s množstvím úrodných ostrůvků, pojmenovaných po mýtických zvířatech. Během plavby se můžete kochat pohledem na krásu ostrůvků. Jsou porostlé kokosovými palmami a plantážemi cukrové třtiny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Delta řeky Mekong

Klikněte pro zobrazení nabídky Delta řeky Mekong: zájezdy nebo Delta řeky Mekong: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Delta řeky Mekong!