Na mysu Canaveral prožijete dovolenou nabitou možná až nepředstavitelnými zážitky. V nevelké vzdálenosti se nachází Cocoa Beach, či Jetty Park. Můžete zde rybařit, kempovat nebo jen tak ležet na pláži a pozorovat výletní lodě. To, proč sem výletníci hlavně jezdí, však na pláži neuvidíte. Opravdovým magnetem pro turisty je Kennedyho vesmírné středisko. K vidění jsou rakety, raketoplány a vesmírné družice.

Mys Canaveral - start prvního raketoplánu

Mys Canaveral – start prvního raketoplánu

Co nabízí Mys Canaveral

Cape Canaveral je jedním z nejrušnějších výletních přístavů na Floridě. Můžete zde zažít exotické výlety na výletní lodi, pobyt v luxusním hotelu, rybařit, provozovat kanoistiku nebo surfovat v Atlantickém oceánu. Pokud budete unaveni plážovými aktivitami, zajděte do některých z veřejných parků v přístavu nebo vyzkoušejte některou z cyklostezek. Následně si  večer můžete vychutnat posezení v pobřežních restauracích a okusit noční život  v Portu Canaveral. Port Canaveral také hostí ročně několik festivalů.

To co vás bude asi zajímat nejvíce, je Kennedyho vesmírné středisko a odpalovací základny Cap Canaveral Air Force Station.

Kennedyho vesmírné středisko

Toto místo bylo zřízeno v roce 1949 jako oblast pro testování raketových střel. Jako první zde byla v červenci roku 1950 vypuštěna ukořistěná německá raketa V-2, s americkým označením A-4. S obrovskými finančními náklady byly v dalším období vyvinuty nosné rakety Saturn, které dopravily na oběžnou dráhu několik družic. Vrcholem bylo vypuštění rakety Apollo 11 na Měsíc, s lidskou posádkou. Vývoj pokračoval dál výstavbou raketoplánů. Byly vyvíjeny i družice pro výzkum vzdálenějších planet. K tomu sloužila družice Mariner. Sondy Viking 1 a Viking 2 dopravily přistávací moduly na Mars. Družice Voyager byla vypuštěna k Jupiteru, Uranu a Saturnu.

Kennedyho vesmírné středisko Kennedyho vesmírné středisko

© Zhukova Valentyna / Shutterstock.com

Turisty ale více než historie zajímá to, co mohou spatřit na vlastní oči. To co uvidíte zde, nikde jinde přístupné není. Jediné co přístupné není, jsou odpalovací rampy. Turisté jsou uvedeni do vesmírného střediska, kde uvidí rakety, raketoplány a vesmírné družice. V ukázkách nechybí ani vybavení astronautů. Dokumentární filmy přiblíží chvíle těsně před startem. Turisté si sami mohou vyzkoušet pocity při startu rakety na simulátoru. Po areálu jezdí k vyhlídkovým terasám návštěvnické autobusy. Z těchto míst se dají pozorovat starty raket a donedávna i raketoplánů. Můžete se zde setkat i s bývalými astronauty, kteří v technickém muzeu v areálu podávají zasvěcený a odborný výklad k většině vystaveným kosmickým lodím, raketám a modulům.

Raketoplán Atlantis v Kennedyho vesmírném středisku

Raketoplán Atlantis v Kennedyho vesmírném středisku

Z mysu Canaveral už nikdy neodstartuje žádný z amerických raketoplánů. Jejich životnost bohužel nedávno skončila. Neskončilo ale dobývání vesmíru. Dne 22.května 2012 odstartovala u mysu Canaveral kosmická loď soukromé společnosti Space Exploration Technologies Corporation (Space X) směrem k Mezinárodní vesmírné stanici ISS. Raketa byla vypuštěna z odpalovací rampy nedaleko místa, odkud startovaly raketoplány.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (3 )
  • 100%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělý zážitek pro celou rodinu

dne 2015-02-19 01:17:21

Pokud budete na Floridě, musíte vidět několik věcí:

1. Orlando a jeho The Walt Disney World a Universal Studios
2. Miami Beach
3. Key West
4. Cape Canaveral

My Canaveral hrál zcela zásadní roli v objevování vesmíru , neboť právě odsud startovalo bezpočet raket a raketoplánů. Ještě nedávno se zde daly pozorovat starty raket, což musel být úžasný zážitek. Já to naživo bohužel neviděl, ale muselo to být opravdu úchvatné. S útlumem astronautiky v USA se tady provoz asi dost zastavil (nevím, jestli tady ještě něco startuje nebo ne), ale tak třeba se to zase někdy rozjede. Doufejme.

Celý mys Canaveral je obrovský. Čekal jsem, že je mnohem mnenší, ale překvapil svou velikostí. Ale to, čím mě nepřekvapil, je jeho neuvěřitelná zajímavost - nejsem bůh ví jaký fanatik do astronautiky, ale tady jsem skutečně celý den vydržel s očima otevřenýma a tahal jsem spodní čelist po podlaze z toho, jak je to tady pečlivě připravené a zajímavé! Nedá se vůbec vypočítat, co vše tady uvidíte protože je tady toho jednoduše hrozně moc. Několik desítek různých videí, IMAX, můžete se tady projít kolem raketoplánu, vyzkoušet si start rakety, uvidíte různý vesmírný materiál, reálné záběry vesmíru/z vesmíru a nebo startů raketoplánů a celou řadu dalších skvělých věcí. Člověk si pak víc váží astronautů a toho, jakou musí mít odvahu.

Vstupné tady sice není zrovna malé (50 USD), ale rozhodně to za to stojí. Navíc vstupenka je pokud si to pamatuju na dva dny, kdybyste to vše v jednom dni nestihli (což není žádný problém).

Pokud tady budete s dětmi, neváhejte, budou nadšené. A jeďte sem, i pokud nejste žádní extra velcí fanoušci kosmonautiky, uvidíte, že budete příjemně překvapeni.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Neskutečná zkušenost!

dne 2014-11-25 13:50:20

Jen hodinu od Orlanda najdete vesmírné středisko na mysu Canaveral. Neváhejte a jeďte sem, nejprve projeďte mys autobusem, řidiči vám řeknou spoustu zajímavostí a uvidíte startovací plochy, řidiči často poradí pořadí toho, jak středisko projít. Ale i tak je to tady na jeden den až moc, je tady toho opravdu hromada. Však si to vemte - rakety, raketoplány, družice, kontrolní místnosti, 3D kino (skvělé je video o Hubbleově teleskopu) a asi největší zážitek jsme měli z tréningového simulátoru pro kosmonauty, který otevřeli veřejnosti a můžete si tady vyzkoušet pocity kosmonauta při startu rakety, tedy přetížení 3G a pocit při obrovské rychlosti. Je to opravdu boží!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Kennedyho vesmírné středisko

dne 2014-11-20 03:26:10

Navštívit Kennedyho vesmírné středisko je nutnost i kdybyste si sem měli v rámci vašeho itineráře zajet. Ubytujte se v hotelu Radisson, je to jen půl hodinka cesty do Kennedyho střediska. Středisko je úžasné! Exibice jsou velmi dobře připravené, dozvíte se z nich hromadu informací a pro děti jsou jako dělané. Je tady poměrně často možné potkat skutečné kosmonauty a je bezva se jet podívat i na startovací plochy (launch pads). Před jízdou autobusem se zajděte najíst, není to krátká cesta, ale je velmi zajímavá. Rozhodně tady zůstaňte na dva dny, které vstupenka kryje, vyplatí se to, na tohle středisko budete vzpomínat ještě dlouho!Dovolená Mys Canaveral, Kennedyho vesmírné středisko

Zaujal vás náš článek o destinaci Mys Canaveral, Kennedyho vesmírné středisko v USA? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Mys Canaveral, Kennedyho vesmírné středisko nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v USA je skvělá volba!