Antické město Tabarka založili Féničané. Dnes je to moderní město na úpatí velkého horského masivu, s přístavem pro výletní lodě. V okolí se nabízí dostatek příležitostí k aktivnímu strávení volného času. Můžete si zde zahrát golf, vyplout na moře za podmořským rybolovem nebo se potápět mezi korály. Překvapí vás dostatek zeleně, díky častějším dešťovým srážkám. V létě zde probíhá mezinárodní kulturní festival s amatérskými skupinami.

Přístav města Tabarka

Přístav města Tabarka

Co nabízí Tabarka

Tabarka leží na severozápadním pobřeží Tuniska. Je posledním městem na severní části středomořského pobřeží před alžírskou hranicí. Význam tohoto města vždy spočíval v jeho přístavu. Ve starověku se zde nacházel důležitý přepravní uzel. Obchodovalo se tu zejména s mramorem a africkými kočkovitými šelmami, využívanými do gladiátorských her v evropské části římského impéria. Později se z Tabarky stalo jedno z pirátských doupat. Tabarka je dnes vyhledávaným a častým cílem pro strávení příjemné dovolené. Za posledních několik let se tu objevila celá řada moderních hotelů a bungalovů. Rovněž zde vybudovali golfové hřiště. Tabarka leží na krásném místě s písečnými plážemi, korálovými útesy, skalami a zalesněným vnitrozemím. V lesích se setkáte s korkovými duby a eukalypty.

Na hlavní městské ulici najdete dostatek kaváren, restaurací i obchodů. Výhodně tu nakoupíte například korálové šperky nebo řezbářské výrobky. Pro zájemce budou zajímavé i proslulé dýmky Bruyere, vyrobené z vřesovce stromového.

Každoročně se ve městě koná mezinárodní jazzový festival, korálový festival, festival mladých hudebních skupin či avantgardní divadelní představení folklóru a tance.

Potápění v Tabarce

Tabarka je rájem pro potápění, rybaření, plachtění i pěší turistiku. Milovníci potápění zde mohou obdivovat krásy podmořské fauny a flóry, korálové útesy, podmořské jeskyně a tunely. Potápět se zde mohou i úplní začátečníci, kteří se mohou zúčastnit kurzů potápění, pod vedením zkušených potápěčů. Je zde i možnost zapůjčení kompletní potápěčské výstroje. Zakoupit si můžete i výlety do míst „potápěčského ráje“.

Potápění u Tabarky

Potápění u Tabarky

Holubí jeskyně – místo s bohatým podmořským životem. Nejnižší bod na potápění je tu ve 12 metrech. V jeskyni vás ohromí bohatá fauna i flóra. Potápět se zde mohou i začátečníci. Seznámí se s úchvatným mořským životem již ve 3 metrech.

Útesy a tunely zabírají rozsáhlou oblast. Tunelů se tu nachází okolo dvaceti. Některé z nich jsou až 30 metrů dlouhé, s průměrem 3 metry. Dno tunelů je pokryto kameny s mořskými řasami. V hloubce 20 metrů narazíte na velké množství různých ryb – murén, chobotnic, rejnoků, raja. Vyskytují se tu také mořské sasanky, barevné korály a množství jiných rostlin a živočichů.

Podmořské kameny jsou vzdáleny asi 20 minut od přístavu. V hloubce okolo 17 metrů žijí mořští ježci, velké chobotnice i murény. V hloubce asi 33 metrů narazíte na 50 metrů dlouhý a 10 metrů široký kámen.

Cap Tabarka

Cap Tabarka je oblast bohatá na sezónní mořskou faunu a flóru. V hloubce od 3 do 20 metrů objevíte velká hejna barevných ryb.

Kuloár

Kuloár je místo vzdálené asi 25 minut od přístavu. V hloubce od 20 do 27 metrů se vyskytují podmořské skály a skupiny kamenů s bohatým výskytem ryb. Uvidíte zde langusty, velké gorgonie i mladé korálové gorgonie.

Cap Gallina

Cap Gallina je vzdálené asi 30 minut od přístavu. V hloubce od 30 do 40 metrů zde spatříte černé korály.

Přístav a Les Aiguilles

Zajímavý kolorit dodává městu rybářský přístav s malými rybářskými loďkami. Na západní straně přístavu se nachází nejkrásnější místo v okolí, Les Aiguilles – Jehly. Jsou to skály, vyčnívající z vodní hladiny. Na tomto místě je oblázková pláž. Na východní části bývají pláže písečné.

Les Aiguilles

Les Aiguilles

Stará Janovská pevnost

Pro Tabarku je typická stará Janovská pevnost, která sloužila v 16. století tureckým pirátům jako útočiště.

Stará janovská pevnost v Tabarce

Stará janovská pevnost v Tabarce

Z pevnosti se naskytne překrásný výhled na celé město i ostrov. Pevnost spojuje s přístavem silnice, kterou zde postavili Kartaginci.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Klid a zajímavá příroda = Tabarka

dne 2015-04-08 01:00:15

Tabarka je oproti dalším tuniským letoviskům, které jsem navštívil, mnohem klidnější. Taky se tady toho moc neděje, žádné párty, jen troška vodních sportů, pár restaurací, jinak jen krásná dlouhá písčitá pláž.

Co mě na Tabarce fascinovalo je místní krajina a příroda, která je jiná než jinde v Tunisku, aspoň já nic takového jinde neviděl. Zelené kopce a lesy... neuvěřitelné, jako kdyby člověk najednou nebyl ani v Africe.

Tabarka se mi líbila, není to typické Tunisko a pokud se rádi po večerech bavíte v barech nebo na diskotékách, tak to tady pro vás moc nebude. Ale pokud chcete trávit čas na pláži odpočinkem, budete spokojení. Já byl velice ;-)Dovolená Tabarka

Klikněte pro zobrazení nabídky Tabarka: zájezdy nebo Tabarka: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Tabarka!