Souostroví Galite se skládá z šesti ostrovů sopečného původu. Hlavním ostrovem je ostrov Galite, jehož pobřeží lemují až 200 metrů vysoké útesy. Nejzajímavějším místem ostrova je vrchol Bout de Somme – Vysoký vrch, na který se dostanete po soustavě chodníčků a žebříků. Ostrov se může pochlubit bohatou vegetací. V místních vodách pobývají delfíni a mořské želvy.

Souostroví Galite leží asi 65 kilometrů od města Tabarka. Skládá se ze šesti ostrovů sopečného původu. Hlavním ostrovem souostroví Galite je ostrov Galite, dlouhý 5,4 kilometrů a široký 2,9 kilometrů. Podél pobřeží se tyčí až 200 metrů vysoké útesy. Nejvyšším bodem ostrova je 391 metrů vysoký Bout de Somme, Vysoký vrch. Odtud je nádherný výhled nejen po ostrově, ale po celém souostroví. Na vrchol se můžete dostat po soustavě chodníků a žebříků.

Souostroví Galite

Souostroví Galite

Co nabízí souostroví Galite

Ostrov je porostlý bohatou vegetací. Rostou tu smokvoně, kaktusy, sukulenty a olivovníky. Najdete tu vinice i pole s obilím. Místní obyvatelé se kromě zemědělství živí také rybolovem. Vody v okolí ostrova jsou bohaté na ryby. Vyskytují se tu také delfíni a mořské želvy. Kvůli delfínům a mořským želvám zde byla zřízena oceánografická stanice. Osídlení ostrova je doloženo již z dob antiky a stal se místem, kde žili mnohé národy.

Velmi známým se stal ostrov v letech 1952 – 1954, kdy zde žil v exilu bývalý prezident Tuniska Habib Bourguiba.

Dalších pět ostrovů souostroví je rozděleno do dvou skupin.

První jsou takzvané Západní Galitony, vzdálené 3 kilometry od hlavního ostrova. Jsou tvořeny ostrovy Fauchelle a Galiton, na kterém stojí velký maják. Galiton je také od roku 1980 přírodní rezervací, díky výskytu tuleňů.

Druhou skupinou jsou Východní Galitony, tvořené ostrovy Gallo, Pollastro a Gallina.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Souostroví Galite

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Souostroví Galite? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Souostroví Galite nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Tuniska, nebudete litovat!