Port El Kantaoui náleží k novodobým přístavním a hotelovým komplexům s bungalovy, apartmány, restauracemi, bary i butiky. Byl vybudován v 70. letech 20. století. Celé místo zcela záměrně navozuje dojem arabské mediny se vstupní branou, křivolakými uličkami a malými obchůdky. Atraktivní je jachetní přístav, kde může kotvit až 360 lodí. Poblíž se nachází golfové hřiště a nejdražší tuniské hotely, taky aquapark a zábavní park.

Port El Kantaoui je přístav, který leží asi 8 kilometrů severně od Sousse. Toto malé město bylo vybudováno v letech 1974 – 1979. Jako určitá předloha při budování města sloužila vesnička Sidi Bou Said, se svou kombinací bílé a modré barvy. Přináleží k luxusním rezortům.

Port El Kantaoui

Port El Kantaoui

Co nabízí Port El Kantaoui

V přístavu může pohodlně kotvit více jak 300 plavidel velmi movitých návštěvníků. Denně jsou odtud vypravovány lodě ve stylu pirátských korábů, jež odvážejí turisty na plavby po moři, spojené s občerstvením a zábavou. Kotví tu i jiné lodě, které vás vezmou na celodenní výlet za rybařením nebo pozorováním delfínů.

Využít můžete golfové hřiště s 27 jamkami.

Turisté, kteří sem přijeli za koupáním, opalováním a odpočinkem využijí překrásné písečné pláže nebo se mohou věnovat vodním sportům včetně potápění.

Pláž v Port El Kantaoui Pláž v Port El Kantaoui

© eFesenko / Shutterstock.com

Port El Kantaoui dodal turistickému ruchu úplně nový rozměr. Přístav, vystavěný v maurském stylu s tichými zákoutími a dvory porostlými květinami, je obklopen nádhernou zahradou s oleandry, bílými lovatkami, bougainvilliemi. Pro svou architekturu a atmosféru je nazýván „malým Saint Tropez“. Kolem přístaviště se nachází množství obchůdků, restaurací, teras, kaváren, čajoven. Můžete si zde vybrat a třeba i vyzkoušet vodní dýmku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (4 )
  • 80%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Port El Kantaoui je fajn, ale prodavači jsou tady děsně otravní!

dne 2015-04-04 22:25:28

Port El Kantaoui je fajn místo s velkou nabídkou vodních sportů jako je jízda na skútrech, paragliding, jízda na banánech, výlety na lodích a další. Na pláži si jde zaplatit jízdu na velbloudovi (sranda! :~D ). Večer tady obvykle není moc co dělat, pár míst kam se dá jít tady je, ale nic extra. Je tady dokonce malá zoo.
Hotel jsme měli dobrý, ale jakmile z něj odejdete, připravte se na to, že vás bude neustále někdo oslovovat a tlačit vás tady do obchodu, tam do baru, nebo koupit nějaký výlet. Je to otravné a někteří prodejci už nám přišli vyloženě agresivní, když jste nic nekoupili.
Nenechte se nachytat různými podvodníky, kteří budou tvrdit, že jsou z vašeho hotelu a že vám ukážou nějaký super obchod atp. Jsou to podfukáři a jsou s majiteli obchodu domluvení na vysokých provizích, o které vy zaplatíte víc!
Přístav ve městě je nicméně úžasný, když teda pominu ty otravné prodejce. Opravdu krásné místo s jedinečnou atmosférou!
Rozhodně doporučuju jeden den věnovat výletu do Sousse, je to kousek a je to také hezké město, kde se dá dobře nakoupit.
Taky moc doporučuju výlet na saharu. Není zrovna levný, ale rozhodně stojí za to, je to zážitek na celý život!
Pokud ale rádi dovolenou trávíte v hotelu a nepotřebujete nikam chodit a něco řešit, tak se vám tady bude líbit. Pláže jsou v Port Kantaoui hezké a služby lepších hotelů vynikající. Slyšeli jsme teda o tom, že tady sem tam moře vyplaví řasy a pak je to dost o ničem, ale my měli pláž hezkou a čistou, takže spokojenost.
Nebookujte si hotely s dvěma hvězdičkama, podle mě i tři hvězdy jsou málo a šla bych jen do pětihvězd a nebo čtyřhvězd. Mají to tady trošku jinak než my v Evropě a kvalita služeb je obecně nižší.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Dobře vybírejte hotel

dne 2015-03-29 18:02:00

Skvělé místo ke strávení dovolené, spousta výletů, hezká pláž, hromada historie pokud jste ochotni trošku pocestovat po okolí, jen dejte pozor na volbu hotelu aby byl dobrý, my šetřili a spali jsme v pěkné špeluňce, kam bych ubytovala tak našeho psa. Jinak je tady hodně míst kde se dá najíst, což jsme využívali protože v hotelu nám nechutnalo. Celkově až na hotel se nám tady líbilo.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Velmi příjemné letovisko

dne 2014-10-25 10:26:22

Port el Kantaoui je krásné letovisko, ale je to uměle vytvořené pro potřeby turistů. Leží podél dlouhého pobřeží a v jeho centru je opravdu krásný přístav, kde je moc příjemné se procházet, chodit na večeře a pozorovat cvrkot okolo. Tančící fontány se nám tady taky líbily. Zaměstnanci restaurací mohou být lehce dotěrní, ale je to vše v dobrém, nejsou to žádní zloději, prostě se snaží upoutat. Ve městě je spousta obchodů, kde se můžete podívat a vybírat z velkého množství zboží a pak si usmlouvat nějakou opravdu výhodnou cenu. Pláže jsou tady překrásné a moře čisté a klidné, to se nám velice líbilo. Rádi bychom se sem podívali znova, pokud teda manželka najde peníze v rodinném rozpočtu ;-)Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemné letovisko, není tady ale moc co dělat

dne 2014-10-17 20:55:50

Přístav v Port El Kantaoui nabízí skvělý výběr restaurací a výborného jídla. Jak tradičního tuniského (klasika tajine ale třeba i velbloud :) ) tak i světové kuchyně, vybere si tady podle mě každý. Pokud máte rádi rryby, budete v sedmém nebi - vše čerstvé,vynikající! A za dobré ceny!!

Je trošku otravné, že vás budou pikolíci u každé restaurace, baru a taky obchodů lákat k návštěvě, ale co se dá dělat... s díky odmítejte a jděte tam, kde se vám to bude líbit.

Pozor na to, že některé restaurace nenabízí alkoholické nápoje (muslimská země), ale přesto většinou aspoň pivo mají.

Celkově je Port El Kantaoui krásná přátelská destinace s bezva plážemi,ale není tady obecně moc co dělat. Sranda jsou projížďky/výlety na velbloudech. Počítejte s nutností smlouvat, pro někoho to může být nepříjemné, ale je to prostě jen hra a tradice a nemá smysl se nad tím pozastavovat. Myslím, že město by potřebovalo trošku zainvestovat do oprav a úklidu, ale to je jen můj osobní názor.

Líbilo se nám tady a klidně bychom se vrátili, jen obvykle na jedno místo dvakrát nejezdíme :)Dovolená Port El Kantaoui

Láká vás Port El Kantaoui? Hledáte-li zájezdy do destinace Port El Kantaoui, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Port El Kantaoui, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.