Monastir nabízí turistům aktivní dovolenou. Toto přístavní město se pyšní bohatou historií a spoustou památek. Je velmi oblíbenou turistickou destinací. Nechybí tu pohodlné hotely, kavárny, restaurace. Stará civilizace se zde mísí s moderním pokrokem. První tuniský prezident tu nechal postavit Národní palác a mauzoleum s minaretem a kopulemi. K turistickým atrakcím patří starobylá čtvrť Charaga, Ribat, muzeum islámské kultury, medina a mešita.

Monastir je krásné přístavní město s bohatou historií, které se nachází v centrální části Tuniska, na okraji skalnatého poloostrova. Zahrnuje směs tradice a historie s moderní architekturou, což je tak typické právě pro Tunisko. Monastir se ve starověku jmenoval Ruspina, respektive byl vystavěn nedaleko punsko-římského města Ruspina. Původně se tu nacházel pouze tábor, ze kterého vyrážel Caesar na svá tažení do Afriky.

Monastir Monastir

© Kekyalyaynen / Shutterstock.com

Co nabízí Monastir

Monastir patří mezi nejhezčí a nejznámější turistická střediska země. Původní zůstala pouze část starého města – medina. Ve městě je mnoho zrekonstruovaných staveb, vznikly tu nové hotelové komplexy, restaurace, kavárny a obchůdky.

Letovisko turistům nabízí jak krásné písčité pláže, tak historické památky.

Klášter a pevnost Ribat v letovisku Monastir Klášter a pevnost Ribat v letovisku Monastir

© cpaulfell / Shutterstock.com

K nejstarším památkám patří Ribat – majestátní muslimský klášter z konce 8. století. Odtud pochází i název města (klášter = monastery, odtud Monastir). Později byl klášter opevněn a stal se jednou z největších vojenských staveb islámského Tuniska.

K dalším památkám patří Velká mešita z 9. století a mauzoleum prvního tuniského prezidenta Habiba Bourghiby. Narodil se tu v roce 1903. Tato skutečnost měla pro Monastir obrovský význam. Jako rodiště prezidenta bylo město velkolepě přestavováno do dnešní podoby. Objevíte široké bulváry s palmami, velká kruhová náměstí a hlavně mausoleum Bourgibovy rodiny se dvěma minarety a čtyřmi kopulemi, které se zde první tuniský prezident se v 60. letech 20. století rozhodl nechat přímo naproti ribatu zbudovat, aby plnilo úlohu rodinného mauzolea. Stal se impozantním památníkem jeho politické moci. Reminiscence jeho osoby jsou zde vidět na každém kroku. Jeho rodný dům najdete v ulici Rue Trabelsia. Na náměstí Place de Gouvernorate stojí jeho bronzová socha.

Mauzoleum prvního tuniského prezidenta Habiba Bourghiby v Monastiru Mauzoleum prvního tuniského prezidenta Habiba Bourghiby v Monastiru

© Kekyalyaynen / Shutterstock.com

Mezi Sousse a Monastirem se rozkládá hotelová zóna Monastir Skanes, s obdivuhodnými plážemi s jemným pískem. Mezi oběma městy je organizovaná autobusová i vlaková doprava.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.67 hvězdy
    4.67 / 5 (3 )
  • 93.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Nejlepší atrakce Monastiru je pevnost Ribat

dne 2015-02-02 00:33:35

V Monastiru je jedna úžasná památka a to je pevnot Ribat. Je to jedna z několika obranných tvrzí postavených podél pobřeží Tuniska. Byla postavena před nějakými 1350 roky a postupně byla rozšiřována. Je opravdu rozsáhlá a chvilku trvá ji obejít, nicméně působí opravdu majestátně, zvlášť její věž (věže byly používány k signalizaci dalším pevnostem).

Pevnost leží v několika úrovních, které spojuje velké množství schodů. Nejlepší výhled je právě z věže, kam určitě doporučuju jít!!!

Pevnost se nám z celého Monastiru líbila hrozně moc, je to opravdu úžasné místo, které nás bavilo o to víc, že se tady natáčel film Život Bryana od Monty Pythonů, takže tady uvidíte spoustu míst z tohohle úžasného filmu :)

Prostě super!

V Monastiru jinak podle mne nic moc zajímavého není, je to ale celkově příjemné a útulné město, takže stojí za to si jej i jen projít.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Monastir

dne 2015-01-12 18:41:09

Monastir nabízí krásné pláže, super počasí, levné jídlo a řadu výletů. Určitě si rozměňte dináry ještě na letišti, než pojedete na hotel, hotely mají docela nevýhodné kurzy. A před cestou na hotel si kupte balenou vodu, kdyby transfer trval dlouho. Jinak Monastir nemohu moc hodnotit, měli jsme all inclusive hotel a celou dovolenou jsme z něj nevyšli, protože nabízel vše, co jsme na dovolené hledali. Ale rádi se sem vrátíme, moc se nám v Tunisku líbilo!Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Každý si tady najde to své - moře, slunce, památky a skvělé jídlo!

dne 2014-11-17 23:42:06

Monastir nabízí poměrně široké možnosti. Skvělé pláže, širokou nabídku vodních sportů, mnoho výletů a pak samozřejmě samotný Monastir s jeho zajímavostmi a památkami jako pevnost El Ribat, mausoleum Burghiba nebo třeba nádherné koloseum a další. Pokud pojedete někam poblíž Monastiru, určitě si sem zajeďte - v okolí hotelů není problém chytit taxi a nechat se odvézt (jen si pamatujte název a adresu hotelu, abyste pak věděli, kam se vracíte :-) ) a město si během odpoledne projít. Není úplně malé, ale to hlavní se stejně nachází v okolí špičky poloostrova, na kterém Monastir leží, takže to tak náročné není. Navíc si můžete zajít na výborný tuniský čaj či některou z místních dobrot. V centru je spousta restaurací a kaváren, které voní už z dálky! Krásné město, ráda sem jezdím a určitě má loňská návštěva nebyla poslední :-)Dovolená Monastir

Dovolená v destinaci Monastir? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Tuniska a vyberte si ze všech dostupných možností!