Midoun je druhé největší město Djerby s medinou a mešitami. Rozkládá se jen asi 5 kilometrů do vnitrozemí od severních letovisek na pobřeží. Nechybí zde kavárny, obchůdky a každodenní trhy.

Město se zcela přizpůsobilo turistickému ruchu a ač se zde kdysi lidé živili převážně zemědělstvím, brzy pochopili, že se jim vyplatí živit se jakoukoli službou spojenou s turismem. Turistický boom na Djerbě se tak velmi výrazně podepsal na životě většiny lidí, kteří na ní žijí a Midoun nezůstal stranou. Většina obyvatel (ne-li všichni 🙂 ) se tedy dnes živí službami v cestovním ruchu.

Midoun Midoun

© funundshop, www.panoramio.com/user/5065590

V okolí města uvidíte velkou spoustu olivovníků a je zde možné vidět i starý lis na olivový olej.

Pozor na jednu drobnost – Midoun je město, které leží opravdu ve vnitrozemí Djerby. Letovisko, kam se pořádají zájezdy a kde naleznete hotely, se nachází hned na pobřeží. Vzdálenost mezi letoviskem a městem je asi 5km. Mezi letoviskem a městem je autobusová doprava a funguje zde také taxi, takže doprava není problém (cena by měla být cca do 5 dinárů za taxi)

Zajímavosti letoviska Midoun

Krokodýlí farma

Nedaleko Midounu je možné navštívit také krokodýlí farmu, kde mají několik stovek hezkých exemplářů krokodýla nilského. Jedná se o největší krokodýlí farmu ve středomoří, takže si ji určitě nenechte ujít – je v hezkém prostředí a je pěkně udržovaná.

Krokodýlí farma na Djerbě

Krokodýlí farma na Djerbě

Džerbský svatební obřad

V Midounu se také jednou týdně pořádá džerbský svatební obřad – ač je to jen atrakce pro turisty, je to vcelku zajímavé představení, za které zaplatíte jen pár dinárů. Koná se v hezkém prostředí přírodního amfiteátru ve městě. Poptejte se vašeho delegáta na více informací, svatební obřad by se měl konat každý čtvrtek v 16 hodin.

Trhy

Určitě se zajděte podívat na místní trhy, kde můžete nakoupit skoro vše a tyto trhy mají vcelku hezkou orientální atmosféru, ač se i sem tlačí levné výrobky z Číny. Co se dá dělat, globalizace… Bohužel jinak přímo ve městě není nic moc zajímavého.

Tržnice ve městě Midoun Tržnice ve městě Midoun

© silvanomazzolini, www.panoramio.com/user/3090709

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Midoun - trh, krokodýlí farma a hezké pláže

dne 2014-11-13 12:40:23

Midoun je vcelku nezajímavé město, ostatně jako ostatní města Djerby. Nic moc tady není, zajímavý je snad jen místní trh, ale jen na nakouknutí, nic extra k nákupu jsme tady neviděli. Fajn je místní krokodýlí farma, kam se určitě vyplatí zajít. Mají tady krokodýly všech velikostí od malých až po opravdové macky. Krmení je časem, o který má zájem nejvíce turistů, takže tady byl problém sehnat místa, ze kterých by bylo dobře vidět. Samotné krmení je velká rychlovka, trvalo asi jen 5 minut, čekal jsem kolem toho větší show. Ale zase probíhá několikrát denně, takže se dostane na každého (turistu i krokodýla). Pláže v této oblasti jsou moc hezké, stejně jako na celé Djerbě.Dovolená Midoun

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Midoun a nebo další spoustu zájezdů do Tuniska. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Midoun a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!