Tato přírodní zajímavost má ojedinělý tvar. Má téměř kolmé příkré skalnaté stěny a nahoře rovnou náhorní plošinu, o rozloze 1,5 km2. Na jedné straně je vytesáno od úpatí až nahoru 150 schodů. Hora získala své jméno po numidském panovníkovi Jugurthovi.

Jugurthova stolová hora sahá do výšky 1271 metrů. Samotná stolová hora nese jméno po Jugurthovi – slavném numidském panovníkovi, který se stal roku 118 před naším letopočtem králem. Bojoval s římskými legiemi a snažil se je do oblasti nevpustit. Jeho dlouhá válka trvala cirka od roku 112 do roku 105 před naším letopočtem. Nakonec před blížící se prohrou utekl do Mauretánie. Byl však vydán Římanům a ti jej v roce 105 před naším letopočtem popravili. Tím také zanikla svobodná numidská říše.

Jugurthova stolová hora

Jugurthova stolová hora

Čím je zajímavá Jugurthova stolová hora

Jugurthova stolová hora je nezaměnitelná a při dobré viditelnosti ji můžete spatřit již od města El Kef. V češtině se hoře říká Jugurthova stolová hora, ale její doslovný překlad z francouzštiny – La Table de Jugurtha – znamená Jugurthův stůl. Toto pojmenování je přesnější. Na vrcholu příkrých skalnatých stěn se nachází náhorní planina, o ploše 1,5 km2. Z jedné strany je ve stěně vytesáno 150 schodů, po kterých se dostanete až na vrchol hory. Z vrcholu hory je vidět například nejvyšší hora Tuniska – Djebel Chambi, vysoká 1554 metrů. Kromě toho dohlédnete až na města v sousedním Alžírsku.

Na vrcholu hory stála pevnost Kalaat es Senam, po které je pojmenováno i město, ležící vedle stolové hory. Pevnost byla zrekonstruována v 18. století lokálním vůdcem, který se jmenoval Senan – rebel, který vzdoroval tuniským vojskům a dal jméno celé řadě míst v této oblasti a mimo jiné i novodobé pevnosti, která však byla pouze zrekonstruovanou původní pevností, která na vrcholu Jughurtovy stolové hory stála již cirka od roku 200 před naším letopočtem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Jugurthova stolová hora

Zaujal vás náš článek o destinaci Jugurthova stolová hora v Tunisku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Jugurthova stolová hora nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Tunisku je skvělá volba!