Douz, to je oáza na jihovýchodním okraji Chot el Jerid. Pro turisty je zajímavá velkým stanovištěm velbloudů, které si lze pronajmout na projížďku. Napoprvé je to úžasný zážitek.

Douz leží na okraji Sahary a bývá označován jako brána pouště. Přes den vypadá ospale, ale večer ožije. Ulice se naplní a restaurace jsou plné.

Trh v Douzu Trh v Douzu

© meunierd / Shutterstock.com

Co nabízí Douz

Pokud si chcete vyjet do pouště a Sahara je vaším cílem, je Douz ideálním místem. Na okraji najdete symbolickou sochu – klíč, který otevírá cestu do pouště. O kus dál totiž uvidíte, až k obzoru, kopce nekonečných písečných dun. Cestu do pouště můžete absolvovat na hřbetu velblouda nebo ve čtyřkolce. Mají tu dostatek cestovních kanceláří, jež vám návštěvu Sahary zprostředkují.

Velbloudi čekají ve  městě Douz na výlet do pouště

Velbloudi čekají ve městě Douz na výlet do pouště

Město vyrostlo okolo velké palmové oázy, která se rozprostírá na severním okraji Sahary. Oáza byla v minulosti důležitou zastávkou na cestě karavan napříč Saharou.

Můžete se zde zúčastit Mezinárodního festivalu Sahary, který se koná každoročně v listopadu. Ve čtyřech dnech se seznámíte s místní pouštní kulturou – ukázky jízd na velbloudech i na koních. Užijete si také poezie a tradiční hudby a tance.

Saharský festival

Saharský festival

Navštívit můžete i Muzeum Sahary. Sbírka není nijak zvlášť rozsáhlá, ale ukáže vám tradiční život na Sahaře.

Za krásnou podívanou zajeďte k Chott al-Jerid, což je suché a slané jezero, pokryté vysráženou solí. Třpytí se jako drahokamy. Když se soustředíte, můžete spatřit i některé optické klamy. Jezero se rozkládá 23 metry pod úrovní moře. V nejužším místě je široké 20 kilometrů a dlouhé 250 kilometrů.

Slané jezero Chott al-Jerid

Slané jezero Chott al-Jerid

Pokud se vydáte na projížďku velbloudem v noci, nabízí se i možnost přespat venku v poušti. Budete spát ve stanu. Vynahradí vám to (pokud to samotné nocování na poušti ve stanu neberete jako zážitek) zážitky od pouštního ohně či bubnování s tancem. Ráno dostanete ke snídani opečený chléb nad ohněm.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Opravdový zážitek ze skutečného Tuniska

dne 2015-05-03 19:28:59

Na jihu Tuniska je možné zažít skutečné Tunisko, které ale většina lidí asi neuvidí, protože se spokojí s hotelovým pozlátkem plážových destinací. Přitom cesta sem není dlouhá a i v destinacích jako Monastir jsou k dispozici 2 nebo 3 denní výlety do oblasti Sahary. Určitě je zvažte, stojí to za to!

Cestou sem pojedete hezkou krajinou a budete možná moci navštívit i další zajímavé památky jako třeba amfiteátr v El Djem (pokud bude součástí výletu, který si objednáte, my to tam měli). Samotné město Douz není nijak exrta zajímavé, je tady malé náměstíčko, spousta levných hotelů. Opravdová sahara je odsud ještě ale několik desítek kilometrů jižně.

Jsou tady úžasné písečné duny a taky takzvané yardangs (nevím co to znamená v češtině, nám to průvodce říkal takhle anglicky), což jsou větrem vytvořené úžasné formace z písku, nikdy jsem nic takového neviděla!

Můžete se projet na velbloudech, zažít úžasné západy slunce na poušti, projet se po obrovském solném jezeru Chott el Jerid do zachované vesnice vystavené z bláta! Prostě skutečné Tunisko, které by byla obrovská škoda minout.Dovolená Douz

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Tuniska a zajímá-li vás přímo destinace Douz, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Tuniska a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Tunisku je bezva!