Bizerte je nejsevernějším tuniským městem. Nejatraktivnější oblastí je okolí starého přístavu s pevností Kasbah na severu a malou pevností Ksibah na jihu. Pro turisty jsou k dispozici slušné hotely a nádherné. Nejhezčí pláží v oblasti je Remel Plage. Pokud upřednostňujete klidnou dovolenou, je Bizerte tím správným místem právě pro vás.

Město Bizerte leží na severním pobřeží Tuniska a od hlavního města je vzdáleno 66 kilometrů. Bizerte je čtvrtým největším tuniským městem a zároveň významným přístavem. Sami Tunisané o této oblasti hovoří jako o nejkrásnější oblasti své země. Kromě slunce, krásných pláží a průzračného moře nabízí město, ležící ve vnitrozemí i nádherné národní parky, s možností turistických túr.

Pevnosti Kasbah (vpravo) a Ksibah (vlevo) při vjezdu do starého přístavu města Bizerte

Pevnosti Kasbah (vpravo) a Ksibah (vlevo) při vjezdu do starého přístavu města Bizerte

Na místě dnešního města se rozkládala již 1000 let před naším letopočtem fénická kolonie Hippo Diarrythus. Dnešní název dostalo v 7. století našeho letopočtu od Arabů. Město se velmi rychle stalo důležitým středomořským přístavem. Jak šla staletí, tak význam města upadal. Po otevření Suezského průplavu a modernizaci přístavu Francouzi, navázalo město na svoji slavnou tradici. Od konce 19. století bylo pod nadvládou Francouzů. Tunisko získalo v roce 1956 nezávislost, avšak Francouzi usilovali o udržení vojenské základny v Bizerte, pro jeho strategický význam ve Středozemí. Po pěti letech zde vypukly boje mezi francouzskou a tuniskou armádou. O život přišly stovky lidí. Dne 15.října 1963 francouzští vojáci město opustili a tento den byl vyhlášen státním svátkem.

Starý přístav v Bizerte Starý přístav v Bizerte

© eFesenko / Shutterstock.com

Památky v Bizerte

Nejdůležitější památkou ve městě je asi Velká mešita ze 17. století.

K dalším zajímavým památkám patří starý přístav s rybářskými čluny. Vjezd do přístavu je střežen starou byzantskou pevností Kasbah. Kousek od ní se nachází menší pevnost Ksibah s oceánografickým muzeem. Na kopci nad městem najdete ještě jednu pevnost – Španělská pevnost. Za přístavem leží souky, místní tržiště, s prodejem ovoce, místních výrobků a různých ryb.

Ksibah se svítící mešitou v Bizerte Ksibah se svítící mešitou v Bizerte

© eFesenko / Shutterstock.com

Velmi atraktivní je 5 kilometrů dlouhá pláž Coniche. Další pláže se nacházejí východně od města. Na západ od Bizerte objevíte Korálové pobřeží s mnoha skrytými plážemi.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné tradiční tuniské město Bizerte

dne 2014-11-04 19:30:29

Bizerte je přístavní městečko na severu Tuniska, mimo hlavní turistické destinace. Takže sem většina lidí nejezdí. V rámci cesty po Tunisku jsme se zde zastavili na jedno odpoledne a byli velmi příjemně překvapení. Většina tuniských měst má své historické části, ale ty jsou většinou plné obchodů se suvenýry a s dalšími turistickými lákadly, které zcela zastíní dojem z místa. Ne tak Bizerte. Zdejší kasba je skvělá tím, že to zde žije naprosto běžným životem a uvidíte tady obchody s látkami a dalšími běžným tuniským zbožím. Je to velmi autentické a konzervativní místo. Je tady řada kaváren, kde sedí pouze muži a hrají hry a nebo debatují. Bizerte prostě není klasická plážová destinace, je to město, kde uvidíte běžný tuniský život, to vše v hezkých kulisách, krásným starým přístavem s milými lidmi. Dostat se sem je přitom jednoduché, z Tunisu cesta trvá jen asi hodinku a odpoledne v Bizerte za to zcela jistě stojí. Neváhejte.Dovolená Bizerte

Láká vás Bizerte? Hledáte-li zájezdy do destinace Bizerte, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Bizerte, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.