Národní park Phu Toei leží v severozápadním cípu provincie Suphanburi. Park zabírá na 317 km2. Uvnitř jsou vodopády, jeskyně, říční toky, kopce pokryté jehličnatými lesy. Nejvyšší vrchol, Khao Thewada, sahá do výšky 1123 metrů. Národním parkem byl vyhlášen v roce 1987.

Jeskyně v Phu Toei

Jeskyně v Phu Toei

Ve zdejším pralese pramení několik malých řek, které napájejí přehradu Kraseao v provincii Suphanburi. Řeky zavlažují pole farmářům, ale jsou také splavné a slouží k drobné přepravě zboží.

Zdejší lesní porost tvoří jehličnatý tropický deštný prales, zrovna tak jako opadavý prales. Najdeme zde diptrocarpy, habrovce, barmský eben a mnoho druhů bambusu. Díky dostatku vody je zde hojnost zvěře – vysoká, giboni, medvědi, dikobrazi, kanci, opice, hadi.

Phu Toei

Phu Toei

Park navštíví měsíčně na vrcholu sezony do 300 návštěvníků, ze všech thajských parků je nejméně známý a nejméně navštěvovaný. Mnozí z místních obyvatel si ani neuvědomují, že v jejich provincii je národní park. Pro návštěvníky ale není nezajímavý. Jsou zde krásné přírodní scenérie a k návštěvě láká mnoho domorodých vesniček.

Jeskyně Naki Meenoi Hoyraya

Krápníková jeskyně poblíž správy parku je umístěna v hoře Tuti. Vyskytuje se zde divoká zvěř – medvědi, dikobrazi, vlci, kanci, netopýři.

Parayai (Velký útes)

Vysoký útes na hoře Tuti, vzdálený 2 km od správy parku. V hoře Tuti je krápníková jeskyně Yovraya.

Jehličnatý (Pinus merkusii Jungh) les

S 1376 stromy druhu Pinus merkusii Jungh, starými 200 – 300 let. V květnu 1991 zde havaroval airbus Niki Laudy a zahynulo zde 223 pasažérů, což připomíná tzv. Laudova svatyně.

Vodopád Pookarting

Tento vodopád naleznete ve vesnici Klongleklai.

Vodopád Tafernkli

Leží v blízkosti přírodní rezervace Huai Kha Kaeng. Od vodopádu je možné uvidět horu Tewada.

Národní park Phu Toei – ubytování

Ubytování je možné pouze v kempu u správy parku. Pro delší pobyt a kempování v parku by se návštěvníci měli obrátit na královské lesní oddělení v Bangkoku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Phu Toei

Dovolená Národní park Phu Toei je dobrou volbou pro každého, koho láká Thajsko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Národní park Phu Toei a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!