Národní park Erawan leží v horské oblasti provincie Kanchanaburi, v západní části Thajska a má rozlohu 550 km2. Národním parkem byl vyhlášen v roce 1976. Jeho hlavní atrakcí je seskupení sedmi kaskádovitých vodopádů.

Národní park Erawan

Národní park Erawan

Název parku Erawan je odvozen z hinduistické mytologie a je to označení tříhlavého bílého slona. Ve vápencových kopcích, které chrání park před východním monzunem, pramení několik vodních toků. Park je pokryt převážně smíšeným opadavým lesem. Na ostatním území roste tropický prales.

Ve velkém počtu zde žijí savci, plazi, obojživelníci, ptáci a vodní živočichové. Setkáte se se slony, tygry, sambary, kanci, gibony, langury, siamskými zajíci, červenými létajícími veverkami , bažanty, pávy.

Vodopád Erawan

Má sedm stupňů a z výšky cca 1500 metrů postupně v oněch 7 stupních padá až do jezírka. Obklopují ho lesy. Přístup po stezce je možný až k šestému stupni. Další výstup je už jen pro zkušené turisty, protože cesta dál vede už jen po skále. Námaha je však odměněna kouzelným pohledem na padající vodu, která se tříští o kameny a padá dolů. Nejvyšší stupeň připomíná hlavu Erawana, tříhlavého slona z hinduistické mytologie. Vodopád Erawan je považován za jeden z nejkrásnějších v celém Thajsku.

Vodopád Erawan

Vodopád Erawan

Jeskyně Phar That

Phar That je úchvatná jeskyně plná krápníků.

Jeskyně Phar That

Jeskyně Phar That

Jeskyně Mi

Místní věří, že kdysi byla jeskyně obývána divokými medvědy. Odtud má své jméno. Vnitřek jeskyně tvoří pět komor s různě utvářenými krápníky.

Jeskyně Wang Bahdan

Velká pískovcová jeskyně. Tvoří ji několik komor s protékající říčkou.

 

Faunu a flóru národního parku poznáte na několika naučných stezkách.

Naučná stezka Khao Hin Lan Pee

Je dlouhá 5 kilometrů. Vede opadavým a tropickým pralesem a končí u 5. stupně Erawanu.

Naučná stezka tropického pralesa Mong Lay

Vede pralesem podél vodopádu. Na stezce se vyskytuje 12 naučných zastávek.

 

V parku se můžete ubytovat v bungalovech nebo kempech.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.25 hvězdy
    4.25 / 5 (4 )
  • 85%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Výšlap na vrchol vodopádu Erawan!

dne 2015-03-21 00:19:10

Erawan leží asi hodinku a půl od Kanchanaburi. Je tady parkoviště se stánky a obchody se vším možným. Dá se tady v pohodě najíst a koupit i různé suvenýrky. Přišlo mi vtipné, že se tady pronajímaly golfové vozítka pro zhnilé turisty. Přitom procházka k prvnímu stupni vodopádu je úplně v pohodě, je to kousek. Nechápu, že je někdo tak líný, že se musí nechat svézt. Chápu někoho postiženého nebo s pohybovými potížemi, ale jinak... bože.

Náš průvodce nám u prvního stupně s jezírky řekl, že je možné tady jíž na tzv. fish spa, tedy rybí lázeň. Stačí dát nohy do vody a rybičky vám je začnou jemně okusovat a zbavovat staré kůže. Je to příjemné, trošku to lechtá, ale člověk si zvykne. Moc prima a je to zahrnuto v ceně vstupného :-) Výhoda je, že je tady stálý proud vody, takže nestrkáte nohy do nádoby, kde mělo nohy spousta lidí před vámi (jak je v Thajsku běžné - např. v Bangkoku takových fish spa je spousta).

Nad první úrovní vodopádu je budka, kde kontrolovali, kolik máte lahví s vodou a tento počet kontrolují na cestě zpět proti depositu. Cílem je zákaz vstupu s odpadky a to, aby turisté odpadky nenechávali v parku. Myslím, že by se tam nedostal nikdo ani s jídlem atp. Je to jen dobře. Jo a jsou tady i záchody.

Podle mě jsou první čtyři úrovně v pohodě, docela bez problémů procházka lesem, nic složitého. Mezi 4.-5. úrovní vodopádu je dost dlouhý úsek s mnoha schody a převýšením. Viděli jsme tady asi nejvíc lidí, kteří to tady vzdali a šli zpět. Nám to nepřišlo nijak extra náročné, a to nejsme ani žádní sportovci. Po 5. úrovni to začíná být zajímavé v tom, že je tady spousta velkých kamenů, přes které se musí přelézt, některé vyšší než jiné. Taky tady jsou dřevěné schody v nic moc stavu. Dá se to obejít i přes vodu, ale je to dost kluzké. Nemyslím, že by to někoho mělo zastavit, ale je potřeba tady vynaložit trošku síly. Ale šli tady i lidé v důchodovém věku a taky to zmákli, tak jsme zatli zuby a šli :-)

Úplně nahoře je jezírko, kde se dá krásně okoupat, je tam taky malá jeskyně a spousta rybiček, které jsou hladovější než jejich přežrané kamarádky dole na první úrovni, kam chodí všichni nechat si ožužlat nohy :-)

Celkově tenhle výšlap hodnotím jako bezva věc, člověk vidí spoustu hezkých míst a je to i taková hezká odměna, když se dostane až nahoru. Vodopád Erawan je moc hezký (třebaže to je vlastně vodopádů více) a i když není nějak extra velký, tak jeho poloha v tropickém lese je prostě fajn. Cesta sem navíc je většinou času ve stínu, takže i v tomto ohledu je to docela příjemné.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Jeďte sem když tady nebude moc lidí

dne 2015-03-05 14:34:25

Národní park Erawan byl důvodem, proč jsme tuhle oblast dali do našeho plánu na cestu po Thajsku. Pozitivní bylo to, že i přes to že jsme tady byli v období sucha, bylo zde dost vody. Veřejná doprava z Kanchanaburi na Erawan je dost tragická. Špatně značená, autobusy ve špatném stavu.
Samotný park je ... nic extra. Prostě jenom procházka se spoustou lidí v lese. Místní vodopád je krásný, ale dav lidí kolem tomu moc nepomohl a dost nám to zkazilo dojem. Kolem vodopádu jsme viděli i opice, zajímavé byly rybky, které nám okusovaly nohy. Akorát jsme se museli všude tlačit, což nebylo nic úžasného. Dorazily nás místní děti, které tady lítaly a skákaly do vody. Takže tady nebyl ani moc klid... Nakonec jsme odsud utekli docela rychle. U vstupu nám jeden pán poradil zajet do parku Sai Yok, což jsme nakonec zrealizovali, protože jsme na zbytek dne neměli žádný plán a byla to dobrá volba! Erawan je hezký park, ale musíte sem jet v době, kdy tady není tolik lidí, jinak je to o nervy...Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný park

dne 2015-01-17 15:00:14

Národní park Erawan patří mezi nejznámější místa této části Thajska. Většina lidí sem jede v rámci výletu do Kanchanaburi, kde se nachází slavný most přes řeku Kwai. Od Kanchanaburi leží Erawan nějakých 65 kilometrů, takže to není vyloženě kousek, ale dá se sem dostat jednoduše a rychle a určitě to stojí za to. Z města jezdí busy co hodinu a nebo si můžete vzít auto s řidičem, který na vás i několik hodin počká a zase vás odveze zpět. Cena soukromého taxi je cirka 1000 bhátů, autobus je samozřejmě výrazně levnější, ale zase jede déle. Vstupné do parku je 300 bhátů.

Hlavní atrakcí tohoto parku je stejnojmený vodopád, který má sedm stupňů a lze vyjít až úplně nahoru. Ale není to jen tak, je to velmi prudké stoupání ke kterému budete potřebovat pevnou obuv. Dokážu si představit, že v období dešťů to tady bude pěkně klouzat a osobně bych to asi nepodstupoval.

Prostředí je tady ale opravdu jedním slovem nádherné! Krásné stromy, keře, květiny, spousta zeleně všude kam se podíváte, do toho zpěv ptáků a hučení vody. Nádhera!

Ve vodopádech se dá koupat, mimochodem jsou tady takové ty malé rybky co ožírají odumřelou kůži, takže tady můžete mít opravdovou přírodní kúru od těchto rybiček, za kterou v Bangkoku zaplatíte nějakou tu stovku a za kteru nás zaplatíte hromadu peněz. Tady je to zdarma :)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásný vodopád, vyšplhali jsme na 5. stupeň :o)

dne 2014-10-19 08:02:40

No, vyškrábali jsme se na 5. stupeň, ale dále jsme nešli, protože to bylo dost náročné a v tom horku jsme měli dost. Byli tam lidi, kteří vyšli mnohem dříve ráno, kdy ještě nebylo tak teplo a ti říkali, že to není tak hrozné, že je to nad 5. stupněm už víc v pohodě (přelízají se velké balvany a už tam není tolik schodů) a že je i málo lidí, takže receptem asi bude vyjít dřív než začne pražit slunce :o)

Je super, že na každé úrovni vodopádu se dá koupat, je tady nádherná modrá voda (jako kdybyste do ní nalili aviváž - neskutečné!) a je to velmi osvěžující.

Cestou dolů lidí dost přibývalo, takže pokud chcete fotit a mít hezké fotky bez lidí, je nutné vyrazit co nejdříve než přijedou autobusy s turisty.

Vemte si s sebou repelent, je tady spousta různých mušek a mravenců, kteří nám pokousali nohy.

Celkově je vodopád Erawan moc krásné místo, škoda jen těch davů tady, bez nich bylo to bylo mnohem hezčí.Dovolená Národní park Erawan

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Národní park Erawan a nebo další spoustu zájezdů do Thajska. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Národní park Erawan a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!