Ko Samui je třetí největší ostrov Thajska (po Phuketu a Ko Changu), s rozlohou 247 km2. Za posledních několik let se stal jednou z nejpopulárnějších destinací. Ostrov se rozkládá v chráněné lokalitě Thajského zálivu, necelých 700 km na jih od Bangkoku. Je porostlý kokosovými palmami. Není přelidněný, a proto poskytuje naději na klidnou dovolenou.

Celé souostroví Ko Samuji tvoří asi 80 ostrovů na jihozápadě Thajského zálivu. Ko Samuji je hlavním ostrovem tohoto souostroví. Pobřeží pokrývají krásné bílé písečné a liduprázdné pláže. Ostrov nabízí také nedotčenou přírodu, kokosové palmy, pasoucí se buvoly a zdánlivě neprostupné pralesy. Celý ostrov pokrývají porosty kokosových palem.

Koh Samui

Koh Samui

Zalesněné kopce, kaučukové plantáže, dlouhé pláže s bílým pískem, lemované kokosovými palmami, průzračné moře, skaliska a stále ještě nedotčená tropická příroda činí z Ko Samui právem také jeden z nejkrásnějších thajských ostrovů.

Po vybudování letiště, se stal Ko Samui turistům také velmi dobře dostupný. Let z Bangkoku sem trvá pouhou hodinu. Využít, ale můžete i lodní přepravy z přístavu Surat Thani, ze kterého na Ko Samui vyplouvá řada spojů.

Koh Samui pláž

Koh Samui pláž

Ko Samui nabízí turistům mnoho překrásných pláží. Mezi nejznámější patří přibližně 7 km dlouhá Chaweng Beach, kterou najdete na severovýchodě ostrova. Podél celé pláže stojí množství hotelů, v další řadě za nimi jsou pak ochody, restaurace a bary, proto je toto místo dosti rušné, zejména v hlavní turistické sezóně. Tato 7 kilometrů dlouhá bílá pláž je obklopená smaragdovým mořem a korálovými útesy. V její blízkosti jsou dva malé ostrůvky. Na menší můžete dojít v mělké vodě, druhý je větší a je nutné tam doplavat. Je zde celá řada možností ubytování, od jednoduchých bambusových chýší až po luxusní hotel. Na pláži můžete provozovat vodní sporty, večer se můžete bavit v barech a restauracích.

Mnohem klidnější a také velmi hezká pláž je Lamai Beach, která leží na jihovýchodě ostrova. Na jižním konci Lamai Beach pak stojí falické kamenné útvary Hin Ta a Hin Yai, ke kterým se váže legenda o dvou starých rodičích, kteří se vydali na lodi pro ženicha své dcery a po prudké bouři sem jejich mrtvá těla vyplavilo moře. Právě proto jsou útvary přezdívané dědeček a babička.

Mezi další pláže, které na Ko Samui stojí za zmínku patří také Bophut Beach na severním pobřeží a Mae Nam Beach na severovýchodním pobřeží. V některých měsících však u obou pláží nebývá moře příliš čisté. Mae Nam Beach je klidná, 4,5 km dlouhá pláž na severu ostrova, stranou od turistického ruchu. Jsou zde vytvořeny výborné podmínky pro plavání. Pláž velmi rychle klesá do moře. Jsou zde k dispozici školy pro potápění a kiteování. Výborné podmínky bývají pro surfování. Nachází se tu i 18-ti jamkové golfové hřiště. Nedaleko leží malá rybářská vesnice.

Wat Phra Yai

Wat Phra Yai

Kromě pláží může Ko Samui turistům nabídnout i řadu dalších zajímavostí. U rybářské vesničky Bophut na severu ostrova byl v roce 1972 postaven Chrám velkého Buddhy (Wat Phra Yai). Je to pravděpodobně nejznámější památka Ko Samui. Zlatá socha Budhy, vysoká 12 metrů, je vidět z několika kilometrů. Uvnitř chrámu je mnoho různých svatyní a další sošky Budhů. Velký Budha sedí majestátně v pozici Mara na malém skalnatém ostrůvku, místně známém jako Wat Phra Yai.

Dalším, pro turisty zajímavým, chrámem je pak Wat Plai Leam.

Z přírodních krás za zmínku stojí vodopád Na Muang. Jedná se však dokonce o dva vodopády. U prvního z nich byl vybudován zábavní park, kde se konají vystoupení se slony, opicemi a hady a je zde dokonce možnost se na slonech svézt, přímo k vodopádu. Přístup ke druhému vodopádu je pak o něco složitější. Vodopád Hin Lad se nachází na jihovýchod od hlavního přístavního města Nathan.

Zajímavostí je také Tygří Zoo, jejíž atrakcí jsou bengálští tygři a leopardi, kteří poskytují ukázky síly a hbitosti v denních živých přehlídkách. Za poplatek se můžete s některým z nich vyfotografovat.

Mezi další zajímavosti ostrova patří Opičí háj, Samoské akvárium, Perlorodková farma a Hadí farma.

Mořský národní park Ang Thong

Mořský národní park Ang Thong

Pokud budete na Ko Samui, nezapomeňte navštívit také mořský národní park Ang Thong, který tvoří 42 ostrůvků a zabírá rozlohu 250 km2. Tvoří domov pro širokou škálu exotických volně žijících živočichů a mořských živočichů. Toto souostroví se může pyšnit vypínajícími se vápencovými horami, hustou džunglí, bílými písečnými plážemi, úrodnými mangrovovými porosty, vodopády a skrytými zátokami a jezery. Organizují se sem celodenní výlety. Pro ty, kteří chtějí zůstat přes noc, jsou zde zřízeny jednoduché bungalovy a stany. Za zmínku zde stojí ostrůvek Ko Mao, kde můžete vidět smaragdové jezero Talay Nai, které spojuje podvodní tunel s mořem. Mořský národní park Ang Thong je opravdu nádherné místo a rozhodně si jej nenechte ujít!

A pokud se chcete pořádně zrelaxovat, určitě zkuste některý z kurzů na vylepšení vlastního zdraví, osvěžení těla i mysli. Uvidíte, že pokud otevřete svou mysl technikám a v podstatě se dá říci i živnotním postojům, které vám ukáží na některých z těchto kurzů, budete se zaručeně cítit lépe 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.2 hvězdy
    4.2 / 5 (5 )
  • 84%
  • (5)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Bohput na Ko Samui

dne 2015-04-06 06:45:50

Rybářská vesnička Bophut je podle mne rozhodně lepší ke strávení dovolené než letovisko jako Chaweng. Je tradičnější a je tady méně lidí. Ale pořád je to tady dost turistické o tom není spor. Během hodinky si to tady projdete, není to velké městečko. Je tady několik obchodů, spousta restaurací a několik barů (obsazených angličany koukajícími na fotbal v televizi - nechápu). Na pláži není problém najít volné místo, ale upřímně, není to nejhezčí pláž na Ko Samui a to ani omylem. Ale na opalování a nebo okoupání je v pohodě. Jako jinde tady není problém dostat skvělou thajskou masáž za pár korun.

Bophut se nám moc líbil, je to milé, přátelské a bezpečné místo, což jako rodinka s dětmi velmi vítáme, protože už nejsme nejmladší a pařby do 4 do rána už si necháváme ujít. Stejně tak jejich hluk. V tom je Bophut prima.

Pokud by někdo měl obavy z hluku z letiště, je to sice jen něco málo přes čtvrt hodinu autem daleko, ale letadla tady nejsou slyšet.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělý ostrov

dne 2015-04-05 08:08:36

Zatím mé nejoblíbenější místo v Thajsku (teď myslím celý ostrov Koh Samui).....hezké teplé moře, písek, slunce, jídlo... Je tady přes den docela rušno... v noci to pokračuje.. restaurace, bary, diskotéky... Skvělé nakupování!!! V Chawengu to žije nejvíc, zajeďte si tam stojí to jenom pár bátů...... Jde si koupit výlety, masáže, půjčit auto nebo motorku a nebo i kolo, na pláži jde sehnat spousta vodních aktivit......prostě skvělý ostrov pro každou dovolenou!!!!Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Miliony turistů

dne 2015-01-14 02:35:42

Koh Samui podobně jako zbytek Thajska jde pomalu ale jistě do háje tím, jak se tady všude staví jak o život další a další hotely a jak sem jezdí pořád víc a víc lidí, takže z krásného Thajska už je dnes jen stín. Ale pořád to tady ještě stojí za vidění...Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Koh Samui je sen!

dne 2015-01-02 06:47:40

Koh Samui je prostě sen. Byli jsme tady už 3x a určitě sem pojedeme znova, protože tady jsou nádherné pláže, skvělé jídlo, milí lidé, spousta možností ubytování, hromada výletů do okolí, je to kousek i na okolní ostrovy, takže není problém mít dovolenou rozdělenou tak, že člověk stráví část dovolené na jednom ostrově a část na dalším... prostě snová destinace pro každého!
Koh Samui is a dream. We have been going there now for 8 years in a row and we will continue to go back. Beautiful beaches, excellent food. a dreamDosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Pozor na ubytování u silnice, jinak bezva dovča

dne 2014-11-07 21:46:26

Pláže jsou na Samui nádhera, je jich tady velké množství, voda je čistá, písek jemný a vlny nejsou vysoké (jen někdy jsou vyšší a plave se v nich hůře, ale žádné metrové macky jsem tady neviděla). Ale s těmi palmami a modrou tyrkysovou vodou to je jako pohlednice!

Nevýhody byly to že po hlavní cestě pořád jezdily nějaké dodávky nabízející všechno možné a vyřvávaly na celé okolí až do večera. Jezdili v podstatě neustále takže to bylo po čase děsně otravné - dejte pozor, ať nemáteubytování hned u hlavní cesty. S cestou je spojené ještě i to že z některých ubytování se na pláž jde právě přes cestu tak na to pozor, protože pokud budete mít rušnější část ostroa tak je provoz hodně divoký a cestu přejít je někdy lidově řečeno o držku.

Týden na Samui utekl jako voda, viděli jsme všechno hlavní, velkou sochu Budhy, pak mumii mnicha, ostrov jsme objeli v půjčeném autě a koupali se na několika plážích. Moc se nám tu líbilo!Dovolená Koh Samui

Láká vás Koh Samui? Hledáte-li zájezdy do destinace Koh Samui, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Koh Samui, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.